A svájci Lausanne lesz a házigazdája a 3. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékoknak jövő januárban. De mit is érdemes tudni az eseményről? Az alábbi pontokban összeszedtük:
- 2015 júliusában Kuala Lumpurban döntött a NOB az esemény helyszínéről, így a házigazdának bő 4 éve volt az esemény előkészítésére
- 2020. január 9. és 22. között 8 sport 16 szakágában összesen 81 versenyszámban avatnak bajnokot. 34 fiú és lány egyéni bajnok, és 13 vegyes csapat állhat fel a dobogó legmagasabb fokára
- Az egyes sportágak küzdelmeiben eltérően 2002. január 1. – 2005. december 31. között született fiatalok indulhatnak.
- A versenyprogramot úgy alakították ki, hogy az olimpia egyes szakágainak küzdelmei közül 6 az olimpia első felében (jan. 10-16.), a többi a második felében (jan. 17-22.) kerül megrendezésre.
- Négy szakág a 3×3-as jégkorong, a női északi összetett, a női kétüléses szánkó és a ski-mountaineering először szerepel az olimpiák műsorán.
- Az egyes versenyszámokra kvalifikációs rendszer alapján kaptak meghívást a fiatalok.
- A magyar csapatot 10 szakágban összesen 23 sportoló alkotja. Ez az eddigi legnagyobb magyar létszám a téli ifjúsági játékok történetében. A versenyzőket 13 edző kiséri el a játékokra. 3 fős csapatiroda, 2 sportorvos és 2 fős kommunikációs stáb egészíti ki a delegációt.
- A magyarok két részletben január 7-én, illetve 16-án utaznak el Svájcba.
- Sportolóinkat két olimpiai faluban helyezik el. A gyorskorcsolyázó Bíró Hanna St. Moritz-ban, a többiek Lausanne-ban laknak.
- Jégkorongban az előző két ifjúsági olimpián már indultak magyarok az egyéni ügyességi versenyben, ahol 2 ezüstérmet szereztek. A 2020. évi ifjúsági olimpián először rendezik meg a 3×3-as jégkorong tornát mindkét nem számára 8 – 8 együttes (13 fős) részvételével. Az egyes csapatokat több nemzet fiataljaiból állítják össze. A nemzetközi szövetség a nemzeti selejtezőnk eredményei alapján Magyarországról 4 lány és 3 fiú mezőnyjátékost, továbbá 1-1 kapust hívott meg az olimpiára.
- A magyar olimpiai csapat névsorát itt találják meg.
- A magyar csapat napi programját itt tekinthetik meg.
- A 3×3-as jégkorong torna menetrendje itt érhető el.
- A magyarok az előző két ifjúsági olimpián összesen 4 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek.
- A magyar pontszerző sportolók listáját itt találják meg.
Forrás, fotó: MOB