28 magyar indul a korosztályos karate vb-n

Szerdától vasárnapig az olaszországi Jesolóban rendezik meg az idei kadet, junior és U21-es karate világbajnokságot, amelyre rekordlétszám, 113 ország csaknem 2000 fiatal karatésa nevezett. A magyar színeket 28 fő képviseli, akik közül korábban többen is nyertek már érmet világversenyen.

Az utazó magyar küldöttségből világbajnokságon eddig egyedül Kopfer Anna (junior lány, +66 kg) állhatott dobogóra, aki 2022-ben kadetként szerzett bronzérmet. Európa-bajnokságokon az elmúlt években sokkal eredményesebbek voltak a magyarok, Kopfer Annának is van Eb-bronza tavalyról.

A 28 magyar fiatal közül világversenyen korábban csupán Tóth Máténak (junior fiú, 61 kg) játszották el a magyar himnuszt, miután 2023 elején diadalmaskodni tudott a larnacai Európa-bajnokságon.

A legtöbb érmet ugyanakkor Bárdos Ádám (U21 fiú, formagyakorlat) szerezte, aki az elmúlt esztendők kontinensviadalain egy második és két harmadik helyet is begyűjtött.

Rajtuk kívül a Jesolóban tatamira lépő magyarok közül Fleischer Dóra (U21 lány, +68 kg) és Dalnoki Szófia (junior lány, 53 kg) rendelkezik még Európa-bajnoki éremmel: mindketten idén februárban, Tbilisziben lettek harmadikok.

A vb-n szerdától péntekig rendezik a selejtezőket, és szombaton, valamint vasárnap bonyolítják le a bronzmérkőzéseket, illetve a döntőket.