A MOL Új Európa Alapítványa a Tehetségtámogató Program Sport pályázatának keretében 13. éve támogatja azokat a fiatal sportolókat, akik már bizonyították tehetségüket országos vagy nemzetközi versenyeken, de továbblépésükhöz anyagi segítségre van szükségük. Az idei évben a szakmai zsűri döntése alapján 84 egyéni sportoló részesült támogatásban. 2018-ban a támogatások összértéke meghaladja a 30 millió forintot.
A MOL által alapított Új Európa Alapítvány fennállása óta kiemelt figyelmet fordít a fiatal sportolók támogatására. A 2006-ban indított MOL Tehetségtámogató Sport Programban eszközvásárláshoz vagy útiköltséghez igényelhetnek támogatást azok a 10-18 év közötti tehetségek, akik már bizonyították rátermettségüket országos vagy nemzetközi versenyeken. Az elmúlt évek során több mint 2000 fiatal sportoló felkészülését segítette az Alapítvány, összesen 400 millió forintot meghaladó mértékben.
2018-ban az Alapítvány kuratóriuma 84 sportoló támogatása mellett döntött. A támogatásban részesülők közül 71-en 18 év alatti versenyzők, 13-an pedig 18. életévüket betöltött, eredményes sportpályafutást folytató klasszis sportolók. A teljes támogatási összeget az idei évben több mint 30 millió forintra növelte a vállalat, így átlagosan közel 360 ezer forinttal segíti a tehetségek felkészülését.
A Budapesten tartott eredményhirdetésen a MOL vezetői mellett Lubics Szilvia ultramaratonista, Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok kardvívó, az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagykövete, Nagy Viktor magyar válogatott vízilabdázó és Herczig Norbert négyszeres abszolút magyar bajnok raliversenyző is részt vett.
A 2018. évi MOL Tehetségtámogató Program pályázatának támogatottjai többek között olyan kiváló fiatal sportolók szerepelnek, mint Pusztai Liza világ- és Európa-bajnok kadet kardvívó, Pavuk Tíra korosztályos Európa-bajnoki bronzérmes futó, Németh Nándor junior világ- és Európa-bajnok úszó és Görbe Soma az olasz CIV OHVALE bajnokságban szereplő gyorsasági motorversenyző.
„Felelős vállalatként teret és lehetőséget adunk azoknak a fiataloknak, akik teljesítményükkel bizonyították, hogy nincs előttük lehetetlen. Ezért hoztuk létre 2006-ban az Új Európa Alapítványt, amelynek kiemelt célja, hogy a tehetségek útját egyengesse, legyen szó sportolókról, művészekről vagy fiatal tudósokról. Büszkék vagyunk arra, hogy új tagokkal bővült a MOL-közössége.” – mondta köszöntőjében Apáti-Tóth Kata, a MOL Magyarország kommunikációs igazgatója.
Az Alapítvány már készül egy újabb pályázat eredményhirdetésére is: a MOL Gyermekgyógyító Programra még június 30-ig van lehetőség jelentkezni. A MOL ebben a programban a krónikusan beteg, fogyatékkal élő vagy a lelki egészség szempontjából veszélyeztetett gyerekek gyógyulását, rehabilitációját elősegítő élmény- és művészetterápiás programokat támogat.