Meglepetések nélkül

Kajak_kenu1.jpgAz esélyesek győzelmével értek véget a Szegeden zajló kajak-kenu Raab Karcher Kupa 1000 méteres döntői.

A jövő heti, szintén Szegeden sorra kerülő Világkupára válogató versenyen férfi K1-ben Bozsik Gábor, női K1-ben Kovács Katalin, C1-ben pedig Sáfrán Mátyás győzött és ezzel kivívta, hogy a tavalyi vb-szereplők mellett „B egységként” elinduljon a Vk-n. Férfi K2-ben a Kammerer, Kucsera, női K2-ben a Kozák, Szabó, míg C2-ben a Kozmann, Kolonics egység nyert, itt a győztesek mellett a Fekete, Dombi, a Bara, Horváth illetve a Balázs, Sáfrán kettős is részt vehet a Világkupán. A férfi kajak négyesek versenyében a Gyökös, Kökény, Vereckei, Horváth vb-címvédő kvartett diadalmaskodott, amely automatikusan is indult volna a Vk-n, így a 2. helyen végző Sík, Csamangó, Boros A., Boros G. egység is rajthoz állhat a jövő héten.