Drámai végjáték a spanyoloknál

Drámai mérkőzésen játszott döntetleneket a Real Madrid és a Barcelona.

A spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában a Real az utolsó percig vesztésre állt a Zaragoza otthonában, míg a Barca ugyanígy nyerésre az Espanyol ellen. A 90. percben azonban a Real Ruud van Nistelrooy révén 2-2-re egyenlített, míg az Espanyol Tamudo találatával szintén 2-2-re módosította az állást. A harmadik bajnokesélyes, a Sevilla szintén csak ikszelt, miután 0-0-ra végzett Mallorcán. A tabellát így továbbra is a Real vezeti 73 ponttal, a szintén 73 pontos Barca és a 71 pontos Sevilla előtt. Az utolsó körben Real Madrid-Mallorca, Tarragona-Barcelona és Sevilla-Villarreal meccseket rendeznek. További eredmények: Atletico Madrid-Celta Vigo 2-3, Levante-Valencia 4-2, Betis-Osasuna 0-5, Real Sociedad-Racing Santander 0-0, Villarreal-Athletic Bilbao 3-1.