Szeptemberben a Hungaroringen bizonyíthat…

Míg a Moto GP mezőnye Brnoban versenyzett, világbajnoki pontokért, addig az Alpok Adria Bajnokság Rijekába költözött.

Rizi, természetesen ezen a hétvégén sem a pihenést választotta, hanem a horvátországi futamon bizonyította, hogy nem akármilyen versenyző. A Suzuki King Road és a Magyar Suzuki ZRT pilótája két kategóriában indult az Alpok Adria Rijekai versenyén Superstock 600 és Superstock 1000-ben. A tudását ismét bizonyította, hiszen a kisebb kategóriát megnyerte, míg az ezresek között egy 750-es motorral az 5. helyen végzett.

Rizmayer Gábor a verseny után így értékelte teljesítményét:

-Egész jól sikerült a verseny a 600-assal jól mentem, hiszen javítottam a pár héttel ezelőtt ugyanitt motorozott időmön. Az, hogy nyertem külön öröm számomra.  Az ezresek között ismét a szokásos 750 köbcentis motorral versenyeztem, a mostani mezőny azonban egy fokkal erősebb volt az előző futamokhoz képest, mivel több olyan pilóta indult, aki a Superstock Világbajnokságon versenyzik. Az edzéseken a 4. időt motoroztam, így a rajtpozícióm nem lett volna rossz, azonban a rajtot egy kicsit elrontottam így eléggé visszaestem. Az ötödik helyig sikerült visszaküzdenem magam a verseny végére. Összességében jó volt a hétvége, hiszen elég erős mezőnyben tehettem magam próbára. Szeptember 1-2-án végre ismét a Hungaroring ad otthont mind a GSX-R Kupának és az Alpok Adria Bajnokságnak, ahol természetesen ismét megpróbálok bizonyítani.