Vuelta: Mencsov nyerte a királyetapot

Az összetettben élen álló orosz Gyenyisz Mencsov nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny királyetapját. A mezőny egyetlen magyar tagja, Bodrogi László 125. helyen ért célba majdnem félórás hátránnyal.

A Benasque és Estacion de esquí de Ordino Arcalís közötti 214 km-es 10. szakasz során négy hegy magasodott a versenyzők előtt, s az utolsó tetején volt a befutó. A célba vezető kaptatón az esélyesek óriási harcot vívtak egymással, rendre megpróbálták leszakítani egymást, azonban a próbálkozások nem jártak sikerrel, így nyolcan együtt értek a csúcsra. A sprintversenyt pedig a 2005-ös bajnok Mencsov nyerte, ezzel magabiztosan őrizte meg kétperces előnyét a vele azonos idővel célba érő honfitársával, Vlagyimir Jefimkinnel szemben.