Rövidpályás úszó Eb: Mutina Ágnes bronzérmes

A döntő mezőnyének legfiatalabb tagjaként az 1988-as születésű Mutina Ágnes a harmadik helyen végzett 400 m gyorson, a debreceni rövidpályás úszó Eb eddigi egyik legnagyobb – és magyar szempontból legkellemesebb – meglepetését okozva.

Sokáig csak a hatodik pozícióban úszott, a táv végét azonban nagyon megnyomta, fokozatosan nyomult fel, s a pazar finis bronzhoz segítette. Ideje, a 4:02.35 nagy egyéni csúcs, s már csak négy tizedre van Risztov Éva magyar rekordjától.

Mutina szerezte a magyar csapat hetedik érmét.

"Teljesen meglepődtem az időmön, nem vártam magamtól ennyit, már csak azért sem, mert ez volt életem harmadik nagy versenye rövidpályán. Az éremben nagyon titkon reménykedtem, de komolyan nem számítottam rá" – mondta a Jövő SC-II. kerület 19 éves úszója.

A férfi 100 m vegyes elődöntőjében Bordás Péter 55.54 másodperccel 14. lett, s így nem jutott tovább.