Kerékpár: Vinczeffy és Deli a cyklokrossz magyar bajnok

A cyklokrossz – terepkerékpár – országos bajnokságra  a Tolna-megyei Tamásiban január 6-án került sor. A felnőttek bajnoki címét Vinczeffy Zsolt (Merida Maraton Team) illetve Deli Anett (Bringavilág SK) nyerte.

A szervezők tíz kategória 55 versenyzője közül hirdettek győztest. Az elit férfiak futamában rajthoz állt többek közt a címvédő Vinczeffy, az országútis Specziár Viktor (Velo.hu) és a közelmúltban még a mountain bike-os olimpiai kvalifikációért küzdő Buruczki Szilárd (PCCC-Magellán) is. A viadal végül a címvédő Vinczeffy elsőségét hozta, Buruczki ezüt-, míg Specziár bronzérmes lett. Az elit nők versenyében Deli Anett 20 másodperccel volt jobb Módos Gabriellánál (Merida Maraton Team), harmadik Fördős Anna (TREK Józsefhegyi SE) lett. Az U23-as Vigh Zoltán (Postás SE) a Budapest Bajnokság után Tamásiban sem talált legyőzőre; U19-ben a közelmúltban alakult LTV Merida Racing versenyzői: Benkó Barbara és Lukács Bálint magabiztosan nyerte a bajnoki aranyat.