Portugál Nagydíj: Talmácsi Gábor hatodik

A 125 köbcentiméteres kategóriában vb-címvédő Talmácsi Gábor a hatodik lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság harmadik futamán, a Portugál Nagydíjon.

A magyar versenyző, aki az idei két korábbi viadalon csupán négy pontot gyűjtött, a kilencedik helyről vághatott neki az estorili GP-nek, a rajt után maradt a kilencedik, majd fokozatosan jött előbbre, a harmadik körben már az ötödik pozíciót foglalta el. Csakhogy innen már nem sikerült feljebb kapaszkodnia, pontosabban 11 körrel a vége előtt úgy lépett elő negyediknek, hogy bukott az élbolyban motorozó angol Bradley Smith. A vezető hármas azonban nem hibázott, s a nagydíjat a hajrában még gyorsítani tudó, a vb-pontversenyben vezető olasz Simone Corsi nyerte a spanyol Joan Olive előtt, míg a harmadik utóbbi honfitársa, Nicolas Terol lett.

Talmácsi viszont nem tudta megőrizni negyedik helyét, egy háromfős üldözőboly beérte négy körrel a vége előtt, s bár igyekezett a magyar világbajnok, csak apró részsikert tudott elérni azzal, hogy a finisben visszaelőzte egyik riválisát, a francia Mike Di Megliót.

A hatodik helyért tíz pontot kapott Talmácsi Gábor, így három futam után 14 ponttal a 12. a vb-pontversenyben.

…6. Talmácsi Gábor (Aprilia) 41:12.036
    A vb-pontverseny állása: 1. Corsi 59 pont, 2. Terol 42, 3. Olive 40,…12. Talmácsi 14

…18. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör h.
    Az állás: 1. Kallio 57 pont, 2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 45, 3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 39,…23. Tóth 1

MotoGP:
    ——-
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 45:53.089 p
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 45:54.906
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha)  46:05.812
    Az állás: 1. Lorenzo 61, 2. Pedrosa 61, 3. Rossi 47

A világbajnokság negyedik versenyét a Kínai Nagydíjért május 4-én rendezik Sanghajban.