Röplabda: Lendületes, jó játék a szlovákok ellen

noi_valogatott.JPG

A magyar válogatott 3:1-re nyert Szlovákia ellen a 33. Vodafone-Savaria kupa nemzetközi női felkészülési torna második fordulójában, Bükön. A mieink helyenként lendületesen, magabiztosan, kiegyensúlyozottan játszottak.

A Savaria-kupa második fordulójának mérkőzéseit a büki Városi Sportcsarnokban rendezték. A magyar–szlovák meccsen kiegyenlített játékot hozott az első játszma, ez az eredményen is látszott (9:9). A folytatásban többször is hibázásra kényszerítették a mieinket a szlovákok, és fokozatos elléptek néhány egységgel. A magyar blokkok hatástalanok voltak a rivális pontos, erős ütéseivel szemben, s a nyitásfogadások kivitelezése is messze volt a tökéletestől. A szlovákok kevés rontással röplabdáztak, támadásban rendre kiváló megoldásokat választottak. A második technikai időnél már négy pont volt a rivális előnye (16:12), amely a rövid szünet után tovább nőtt. A hajrában ugyan faragott néhány pontot a hátrányából a házigazda, de a stabilabb csapatjátékot produkáló Szlovákia simán nyerte az első szettet a bizonytalankodó, gyámoltalan magyarok ellen (25:20, 1:0).

A második felvonás elején is a szlovákok irányítottak, de az első technikai után elkapta a fonalat a magyar együttes, Filipovics Anita nyitásait követően megszakítás nélkül négy pontot szerzett nemzeti csapatunk (11:8), ekkor időt kért az ellenfél szövetségi kapitánya, Miroslav Cada, ezt 14:10-nél megismételte. Nem tudtak ritmust váltani a szlovákok, a magyarok pedig a csereként beállt csapatkapitány, Nagyné Mátrai Veronika vezérletével tartani tudták lendületüket, így a második kötelező pihenőnél már hat pont volt a különbség a mieink javára (16:10). A tendencia a folytatásban sem változott, a magyar válogatott játékában, és a játékosok hozzáállásában jelentős változás állt be, ennek köszönhetően simán egyenlítettek a mieink (25:16, 1:1).

A hazaiak a harmadik rész elején is letisztult, tudatos játékkal szerezték pontjaikat, élmény volt nézni a szebbnél szebb megoldásokat. A pénteki, finnek elleni találkozóhoz hasonlóan ismét Nagyné Mátrai Veronika és Katona Brigitta pályára kerülése után vált egységessé, stabillá és magabiztossá a magyar válogatott. Folyamatosan gyarapodott a mieink előnye. Cada kapitány hamar kihasználta mindkét időkérési lehetőségét, és 15:6 után nagy nehezen életet lehet megtört együttesébe, de ideiglenesnek bizonyult a szlovák feltámadás. Minden bejött ekkor a hazaiaknak, tízpontos különbség alakult ki a csapatok között (19:9), végre olajozottan működött a magyar gépezet, összesítésben átvette a vezetést a házigazda (25:15, 2:1).

Az előzményekhez képest meglepően rosszul, gyenge nyitásfogadással és mezőnymunkával rajtolt a magyar csapat a negyedik szettben. Az első technikai után belelendültek a mieink, de a játék irányítását nem tudták átvenni. A szlovák csapatban csereként pályára lépett Török Lucia, a BSE feladója. Amikor pontos volt a nyitásfogadás, szinte mindig eredményes volt a támadás, de a szervák megszelídítésével többször meggyűlt a hazaiak baja. A második kötelező szünetben két ponttal vezettek a szlovákok (16:14), akik támadásban ismét rendkívül pontosak volt, de hamarosan újra összekapta magát a magyar válogatott, és egyenlített (16:16), majd a vezetést is átvette (18:17). Küzdött, hajtott a házigazda, ezúttal a töretlen lelkesedés kellett a szoros eredmény megtartásához. 22:20-as magyar előnynél jött Cada edző időkérése, de a hazaiak lendületét ekkor már nem tudta megtörni, így a magyarok a második meccsüket is 3:1-re nyerték a Savaria-kupán, és vasárnap a torna döntőjét vívják a spanyolok ellen.

33. VODAFONE-SAVARIA KUPA, NEMZETKÖZI NŐI TORNA, BÜK

2. forduló
Magyarország–Szlovákia 3:1 (–20, 16, 15, 21)
Városi Sportcsarnok, 150 néző. Játékvezetők: Adler, ifj. Juhász Z.
Magyarország: Bognár K. 6, Horváth D. 12, Kovács E. 1, Pethő 12, Héjjas 4, Filipovics A. 14. Csere: Vatai (liberó), Dégi 3, Meléndez-Pál, Nagyné 7, Katona B. 5. Szövetségi kapitány: Ludvig Zsolt
Szlovákia: Viestová 2, Biksadská 11, Magátová 12, Bramborová 16, Gönciová 7, Gogolová 5. Csere: Kleskenová (liberó), Töröková, Konecná 2, Truchanová 1, Tomsiková 1. Szövetségi kapitány: Miroslav Cada

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:6, 10:11, 12:16, 14:22. 2. játszma: 7:8, 11:8, 16:10, 20:12, 23:15. 3. játszma: 8:4, 13:6, 20:10, 23:15. 4. játszma: 6:8, 14:16, 18:17, 19:20, 23:20

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Ludvig Zsolt: – Szlovákia keményebb ellenfél volt, mint pénteken a finnek, ez látszott a meccsen is. A második játszmától át tudtuk venni az irányítást, és bár a végjáték szoros volt, meggyőzőek voltunk.
Miroslav Cada: – Jobban szerváltak a magyarok, ez döntött. A támadójátékunkkal elégedett vagyok.

A 2. forduló második mérkőzésén: Spanyolország–Finnország 3:2 (23, –19, 17, –23, 10)