Eurokupa: fájó OSC-vereség

osc20181901

Az első negyed háromgólos előnye után, végül egy találattal maradt alul az újbudai csapat.

osc20181901

Jól kezdte a magyar csapat az elődöntöt, hiszen az első negyed a miénk volt. Manhercz, Randjelovics és Erdélyi góljaira nem érkezett válasz. A második nyolc percben a Jadran is megérkezett a találkozóba, 4-5 után ők lőttek hármat, így már náluk volt az előny, 6-5. A nagyszünetben azonban 6-6 állt az eredményjelzőn Erdélyi jóvoltából.

A fordulás után egyre inkább átvette az irányítást a Jadran, hiszen Popadics majd Radovics révén már 9-7 volt a montenegróiaknak. Az utolsó negyedet mínusz egyről kezdhettük. Az etapot Spaics gólja nyitotta, amire csak Salamon tudott válaszolni fél perccel a vége előtt. A 11-10-es vereség azt is jelenti, hogy egy gólos hátrányból kezdheti meg a magyar együttes a visszavágót.

A visszavágót február 27-én játsszák.

Euro Kupa, elődöntő:

Jadran Herceg Novi – A-Híd OSC Újbuda 11-10 (0-3, 6-3, 4-3, 1-1)
Gólszerzők: Radovics 3, Averka 2, Popadics 1, Obradovics 1, Gardasevics 1, Saics 1, Draskovics 1, Petkovics 1 ill. Erdélyi 4, Manhercz 3, Randjelovics 1, Salamon 1, Kovács 1

(Fotó: OSC Waterpolo / facebook)