"Nem a sportújságírók lettek rossz lányok, hanem a világ egy nagy bordélyház" – ezt Komlósi Gábor mondta kedden, a SportFogadó című talkshow-ban, ahol a sportújságíró szakma múltja, jelene és jövője került terítékre.
Lukáts György szerkesztő-műsorvezető vendége három generációt képviselt: a 81. évében járó Borbély Pál, a Nemzeti Sport volt főszerkesztője; az Önkormányzati Minisztérium sajtó és kommunikációs főosztályának vezetője, az újságíró iskolát működtető, középkorú Komlósi Gábor, és az ugyanott tavaly ösztöndíjjal végzett ifjú Pataki Gábor.
Borbély Pál boldogan mesélt arról, hogy egykor a Népstadion egyik teltházas kettős rangadójáról a lámpaoszlopon kapaszkodva tudósított, s hogy egy NDK-s szanatóriumban volt szerencséje szakállas női sportolókat látni – mint mondta, ezekhez hasonló élményekben a mai újságíróknak bizony aligha lehet részük.
Komlósi Gábor szerint a sport és a világ változott meg az elmúlt évtizedekben annyira, hogy ma már a sztárok magánélete sokkal jobban érdekli az olvasókat, mint az igazi sportteljesítmény.
"A nyomtatott sajtónak még van húsz gyenge éve, aztán jön egy még jobb" – fogalmazott, hozzátéve, hogy szerinte ötven-hatvan év múlva már a versenyző pulzusát, szívritmusát, sőt, még a gondolatát is ismerni fogja a néző egy sportesemény tévéközvetítése közben.
A három generáció képviselője abban egyetértett, hogy a sportújságírónak a múltban és a jövőben is feladata megvédeni a tiszta sportteljesítményt a dopping segítségével elért eredményekkel szemben, mert mint Borbély Pál fogalmazott: nincs olyan olimpiai aranyérem, amely többet érne egyetlen sportoló életénél.