Pénteken új korszak kezdődik a magyar futball történetében, ugyanis megnyitja kapuit a Puskás Aréna. Az ünnepélyes nyitómérkőzésen Uruguay legjobbjai ellen lép pályára a nemzeti tizenegy 19.00 órakor, ami egyben Gera Zoltán búcsúmérkőzése is lesz. Marco Rossi, a válogatott szövetségi kapitánya elmondta, hogy ugyan Gerának ajánlják a találkozót, de mivel több, mint egy éve nem játszik aktívan, ezért nem fog pályára lépni.
Gera 2002. februárjában debütált a nemzeti csapatban a Svájc elleni 2-1-es vereség alkalmával. Első góljára egészen októberig kellett várni, de akkor kiszakadt az a bizonyos zsák, és 3 alkalommal zörgette meg San Marino hálóját Eb-selejtező mérkőzésen. Hamar a válogatott alapemberévé vált, és sokat elmond róla, hogy angliai légióskodása alatt egész egyszerűen csak „Magical Magyar”-nak, azaz Mágikus Magyarnak becézték.
Gera számtalan szép pillanatot élt át a címeres mezben, amit 97 alkalommal ölthetett magára, a legszebb időszak azonban kétségkívül a 2016-os Eb-szereplés lehet a labdarúgó karrierjében. A már-már csodával határos menetelés alkalmával, az akkor már 37 éves labdarúgó fantasztikus gólt lőtt Portugália ellen, amelyet a szurkolók meg is választottak az Európa-bajnokság legszebb találatának.
A Pécsi MFC csapatában léphetett pályára először a hazai élvonalban, majd remek teljesítményének köszönhetően 2000 és 2004 között már az FTC-t erősítette. Ebben az időszakban két bajnoki címet és két Magyar Kupa elsőséget sikerült bezsebelnie a fővárosi zöld-fehérekkel.
Nem meglepő, hogy a fiatal tehetség játékára külföldön is hamar felfigyeltek, és 2004 júliusában nem kevesebb, mint 1,5 millió fontért szerződtette a Premier League akkori újonca, a West Bromwich Albion, és 10 év légióskodás vette kezdetét a játékos életében. A WBA mellett a Fulham csapatát is erősítette 3 éven keresztül a szigetországban, amellyel a 2009-2010-es kiírásban egészen a döntőig menetelt az Európa Ligában, az egyenes kiesés szakaszban olyan csapatokat kiejtve, mint a Juventus, a Wolfsburg vagy a Hamburg. Gera aktív részese volt a sikerszériának, 3 gólt és 2 gólpasszt jegyzett az említett együttesek ellen. A fináléban a spanyol Atletico Madrid viszont már túl nagy falatnak bizonyult, de így sem volt oka szégyenkezésre a magyar játékosnak. A 10 éves angliai kitérőt követően a Ferencvárosba tért haza 2014-ben. Gera megmutatta, hogy igaz a mondás, miszerint jó az öreg a háznál. A Groupama Aréna nyitómérkőzésén ő szerezte az első gólt a Chelsea ellen, a mérkőzést végül az angolok nyerték 2-1-re.
Második ferencvárosi időszaka is „hangos” lett, egy bajnoki cím mellett zsinórban három alkalommal sikerült elhódítani a Magyar Kupát, mi több, a 2016-os döntőt maga Gera döntötte el az ősi rivális Újpest ellen 1-0-ra megnyert mérkőzésen.
Végül 2018-ban vonult vissza az aktív labdarúgástól a Ferencváros együtteséből. Jelenleg a magyar U21-es válogatott szövetségi edzője, illetve a 2020-as Európa-bajnokság budapesti nagykövetének is megválasztották.
A pénteki mérkőzésen természetesen jelen lesz a Mágikus Magyar, de a legendás Gera-szaltót biztosan nem fogjuk látni. Pedig jó lett volna, még egyszer utoljára…
Forrás, fotó: SD, MLSZ