Buttoné a második monacói szabadedzés

image A McLaren pilótája, Jenson Button érte el a legjobb köridőt a Monacói Nagydíj második szabadedzésén. A második helyet a délelőtti edzéshez hasonlóan Romain Grosjean szerezte meg, a harmadik Felipe Massa lett.

Minden csapat számított az esőre, ezért korán megkezdték a munkát, mielőtt fél órával az edzés megkezdését követően megérkezett az első zápor.

Ekkor Button állt az élen 1:15.746-os idővel, 0.392 másodperccel előzte meg a második helyezett Romain Grosjeant. Őket a Ferrari két pilótája, Felipe Massa és Fernando Alonso követte, az első ötbe még a barcelonai futamot megnyerő Pastor Maldonado került be.

A világbajnokságot vezető Sebastian Vettel csak a 10. lett.

A zápor fél órával az edzés megkezdése után megérkezett, néhány pilóta még próbálkozott a slick gumikkal, de a körülmények nem voltak megfelelőek a jó köridő eléréséhez, ezt követően hamarosan másodszor is eleredt az eső. Habár a pálya az edzés végére nagyjából felszáradt, a teljes mezőny a pályára gurult, ám a versenyvonal nem száradt megfelelően.

A csúszós körülmények ellenére senki nem szenvedett balesetet. A menekülőutat többen igénybe vették, de Heikki Kovalainen kivételével mindenki folytatni tudta a gyakorlást. A finn pilóta a Mirabeau kanyarnál csúszott ki és nem tudta Caterham autóját hátramenetbe kapcsolni, számára öt perccel a leintés előtt véget ért a szabadedzés.

A Monacói Nagydíj harmadik szabadedzését helyi idő szerint szombaton 11 órakor rendezik.