U16 fiúk: a lengyelek vendégeskedtek nálunk

Magyarország – Lengyelország 67 – 74 (15-20, 16-14, 14-18, 16-9, 6-13) MAGYARORSZÁG: Kovács B. 5/3, Hódi 2, Vágvölgyi 12, Golomán 14, Zrínyi 8 CS: Nagy 4, Antóni 14/9, Pungor 4, Ács 6, Kovács M. 1, Mészáros 6/3 Peresztegi Nagy Ákos vezetoedzo összefoglalója a mérkozésrol: "Az U16-os válogatottunk a felkészülés célegyenesébe érve az divízióban szereplo lengyel válogatottal mérte össze erejét. A két csapat 2011 decemberében az ORV-n már találkozott egymással, ahol a lengyelek sima 15 pontos gyozelmet arattak fiaink felett. Jó felméroje volt a mai mérkozés, hogy csapatunk mennyit fejlodött az elmúlt fél évben. A meccs végig szoros volt, többnyire pár ponttal mindig a lengyelek vezettek. A 4. negyed elso öt percében nyújtott kiváló játékkal (12:0) 7 pont vezetésre tett szert a magyar válogatott. Sajnos az utolsó két percben nem sikerült pontot szereznünk és így a lengyel válogatott ki tudott egyenlíteni. A hosszabbításban egy két hibánkat maximálisan kihasználta a magassági és fizikális fölényben lévo ellenfelünk és így 7 ponttal megnyerte a mérkozést." Magyarország – Lengyelország 76-70 (21-13, 14-28, 26-17, 15-12) MAGYARORSZÁG: Vágvölgyi 13, Antóni 10/6, Golomán 15, Zrínyi 4, Kovács M. 6, csere: Kovács B., Hódi 4, Nagy 8, Ungi, Ács 8, Mészáros 8/3, Popgyákunik Peresztegi Nagy Ákos, szövetségi edzo: "A csapat a második mérkozésen egy bravúrgyozelmet aratott, és sikerült a tegnapi hosszabbításos vereség után a mai nap a rendes játékidoben legyozni az divíziós  lengyel válogatottat. Nagyon komoly energiákat mozgósítva a második negyed gyengébb védekezése ellenére is nagyszeruen kosárlabdázott a magyar csapat, három negyedet is megnyerve, motiváltan és taktikusan játszva. Nagy erot adhat ez az értékes gyozelem a másfél hét múlva kezdodo divíziós Európa-bajnokságon."