Ketten is bejutottak a hétvégén a rájátszásba

A Guardians és a Rangers még nem dőlhet hátra, de kiharcolták a playoffrészvételt a Divízió II-ben.

A Jászberény Wolverines visszalépését követően a CFS Guardians is egy automatikus győzelemhez jutott. Így a hétvégén már egy újabb siker a playoffba repíthette a Csongrád-Csanád megyei együttest. Melléjük sorakozhatott fel az idén szárnyaló VSD Rangers.

120753275_3321442857946822_1824328177092485339_o

Az őrzőknek nehezebb dolguk volt a hétvégén. A Rebels Oldboys elleni találkozó első félideje nagyon szorosra alakult, hiszen Sajti István György 70 yardos elkapott TD-jére Bánfi Mihály válaszolt. Egál volt volt a szünetre az eredmény. A kiélezett csata a harmadik és negyedik negyedben is folytatódott. A Rebels Pusztai Vendel futásával fordítani tudott, de a Guardians az utolsó játékrészben megfordította az állást Mágori Milán révén, aki második hatpontosát egy fake punt után érte el. 21-13-as idegenbeli sikerével biztossá vált, hogy az őrzők bejutottak a rájátszásba. Emellett a Guardians Miskolc Renegades után egy újabb nehéz ellenfelet gyűrt le.

120949463_2850334485198878_6880850734759301048_o

A VSD Rangers a fehérvári erősítéseknek köszönhetően egyértelműen előlépett a Divízió II-es bajnoki cím egyik fő várományosának. Ehhez méltón kezdte vasárnapi meccsét a Dunakeszi, Juhász Botond elkapása hozta meg az előnyt az NBA Crushers 2 otthonában. A hazaiak azonban hamar válaszoltak. Az élete első felnőtt bajnokiján debütáló, mindössze 18 éves Tóth Barnabás kétszer is beért a végzónába: először egy touchdownt, majd egy kétpontost érően (8-7). Ám a Rangers visszaszerezte a vezetést még ebben a negyedben, sőt, a fordulás után 37 pontot szerezve jelentős fórra tettek szert a vendégek. Így még a szünet előtt érvénybe lépett a mercy rule. A harmadik játékrészben a szombathelyiek tovább harcoltak és Tóth révén ismét nyolc pontot tettek fel az eredményjelzőre. A meccset viszont az utolsó negyedben a Duna-partiak zárták le Hartai Gábor futásával (16-57). Bár a szombathelyiek végig küzdöttek, a második negyedbeli henger végleg megpecsételte a sorsukat. A Dunakeszi magabiztos győzelme pedig automatikus rájátszást jelentett.

Fotók: Kutasi Petra, Váradi-Király Fotó

Rebels Oldboys – CFS Guardians 13-21 (0-7, 7-0, 6-0, 0-14)
Pontszerzők: Pusztai Vendel, Bánfi Mihály 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 1 XP, illetve Mágori Milán 2 TD, Sajti István György 1 TD, Mágori Milán 3 XP

NBA Crushers 2 – VSD Rangers 16-57 (8-13, 0-37, 8-0, 0-7)
Pontszerzők: Tóth Barnabás 2 TD és 2 PAT, illetve Juhász Botond 2 TD, Bakonyvári Patrik, Erős Márk, Fenyő András, Hartai Gábor, Nagy Mátyás, Szőke Péter 1-1 TD, Erős Márk, Zachár Bence 1-1 PAT, Szőke Péter 5 XP