Szász-Kovács Emese a 2016-os riói olimpián ért fel a csúcsra, amikor a párbajtőr egyéni versenyén a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel. 2019. augusztus 20-án egészséges ikerpárnak adott életet, Maja Magdolnának és Levente Győzőnek. A szülés után hat és fél héttel már a konditeremben láthattuk, majd 2020 márciusában elindult a budapesti Westend Grand Prix-n, ahol egészen a 64-es főtábláig menetelt. A 2020-as évet a magyar bajnoksággal fejezte be, ahol döntőbe jutott. De vajon a gyerekek mellett miként lehet készülni a nem kis feladatokra?
“Általában 8 körül indul a nap, persze az ikrek már korábban jeleznek, de szerencsére ők is szeretnek heverészni. Reggelizés után attól függően folytatódik a program, hogy mikor indulok el edzésre (vagy délelőtt 9-kor, vagy délután 4-kor kelek útnak) – meséli az olimpiai bajnok párbajtőröző.”
“Szerencsére a nap bármely szakaszában számíthatok a család segítségére, hiszen édesanyám, vagy a testvérem 25 éves nevelt lánya mindig készen áll. A Vasasnak is köszönettel tartozom, hogy nem kell Pasaréten edzenem, mivel az utazás Fótról Budapestre vagy 3 órát elvenne a napból. A zuglói központi vívócsarnokba fél óra alatt odaérek, ami óriási segítség.”
“Nagy ajándék, hogy különböző neműek az ikrek. Hatalmas élmény egyszerre látni, ahogy növekednek. Leventét már most nagyon érdeklik a technikai dolgok, a szerelés, vagy épp a csavarhúzó. Maja lapozgatja a mesekönyveket és igényli, hogy meséljünk neki.”
“Edzésekről mindig feltöltődve érek haza, s az ikrek örömmel várják vissza édesanyjukat. A napi játszadozásukat egy déli alvás, és 2 óra körül egy ebéd szakítja meg. Korábban még a gyerek tápszereket ettek, most már rátértek arra, amit mi is eszünk.”
“Este 9 körül van takarodó, amit néha 10 óráig is elhúznak.”
“Éjszaka még vagy 4-5 alkalommal fel kell kelni a picikhez. Levente a nyugodtabb, de Majához vagy 3 hónapig óránként fel kellett ébrednem. Amióta mellettem alszik, kicsit többet tudok pihenni.”
Emese olimpiai kvalifikációs esélyeiről is beszélt.
“Madridban lesz az európai kvalifikációs verseny. Mi csináljuk a dolgunkat. Közben a nemzetközi szövetség döntéseit várjuk, hogy mikor kerül megrendezésre a torna. Ennek függvényében készül majd el a hazai versenynaptár is. Mivel a zónaversenyen csak egy magyar indulhat, így az itteni indulás jogát kell először elérnem. Utána sem egyszerű a dolog, csak a zónaverseny első helyezettje vívja ki az olimpiai részvételt. London előtt a pozsonyi zónaverseny ez számomra sikerült, így miért ne sikerülne ismét? Szeretem és élvezem a vívást, célom, hogy korábbi vívótársnőm, Nagy Tímea példáját kövessem, aki szülés után ismét felállhatott a dobogó legmagasabb fokára.”
Forrás, fotó: Magyarock/Szalmás Péter