Férfi OB I: az OSC nagy csatában győzött

Komoly próba elé állította a BVSC Varga Dániel együttesét.

Nekiesett a BVSC az OSC-nek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Nagy és Mészáros góljaival már 3-1-re elhúzott, majd Manhercz kozmetikázott az eredményen, 2-3. A második nyolc percben ismét – többször – kettőre hízott a vendégek előnye. 4-6 után Várnai használt ki egy emberelőnyt, így egyetlen góllal vezetett a nagyszünetben a BVSC.

A harmadik negyedben Erdélyi egy büntetőt értékesített, majd Manhercz révén átvették a hazaiak a vezetést, amit meg is tartottak a záróakkordig. Sőt, a negyedik nyolc percben jött Manhercz találata, 9-7. A hátralévő időben a BVSC-nek még volt esélye az egyenlítésre, de Kovács Péter lövését blokkolták, így győzött Varga Dániel együttese 10-9-re.

Alapszakasz – 1. csoport – 19. forduló:

OSC ÚJBUDA-BVSC Zugló 10-9 (2-3, 4-3, 2-1, 2-2)

Korábban játszották:

2021. február 03., szerda:

A-Híd VasasPlaket-UVSE Hunguest Hotels 9-4 (1-2, 4-1, 1-0, 3-1)
Gólszerzők: Bátori 3, Bedő 2, Szatmári 1, Vadovics 1, Simon 1, Randelovic 1 ill. Bencz 1, Korényi 1, Hegedűs 1, Vigvári Vince 1

PVSK Mecsek Füszért-METALCOM SZENTES 10-6 (2-1, 1-1, 3-2, 4-2)
Gólszerzők: Gál 3, Csorba 2, Csaba 2, Zerinváry 1, Lihotzky 1, Turnai 1 ill. Hegedűs 2, Takács 1, Pellei Frank 1, Pellei Kristóf 1, Bozó 1

FTC-Telekom-Kaposvári VK 13-9 (3-2, 3-3, 4-1, 3-3)
Gólszerzők: Vigvári 4, Pohl 3, Sedlmayer 2, Szabó II. 2, Mezei 1, Fekete 1 ill. Dobos 2, Mijic 2, Juhász-Szelei 1, Horváth 1, Vékony 1, Kakstedter 1, Jajcinovic 1

Tigra-ZF-Eger-PannErgy-Miskolc 10-10 (2-3, 2-2, 5-2, 1-3)
Gólszerzők: Lőrincz 5, Baksa 4, Kovács 1 ill. Magyar 3, Seman 2, Berki 1, Lukács Ábel 1, Vismeg Zsombor 1, Vismeg Botond 1, Sisán 1

SZVE-KSI SE 15-10 (6-2, 4-1, 4-3, 1-4)
Gólszerzők: Sánta 4, Boros 4, Kürti 3, Kiss 1, Horváth 1, Palotás 1, Mekkel 1 ill. Dubinák 2, Lantos 2, Szalai 2, Némethy 1, Bihácsi 1, Gábor 1, Nagy 1

TVSE Vízilabda-Honvéd 7-13 (1-4, 0-3, 2-3, 4-3)
Gólszerzők: Mladoniczky 3, Polovic 2, Keresztúri 1, Korbán 1 ill. Kiss B. 3, Chilkó 3, Decker Ádám 2, Molnár 2, Manhercz Ádám 1, Simon 1, Kevi 1

Január 13.  Szolnoki Dózsa-DVSE 18-5