Torino-Milan 0-7: Játékos statisztikák

A Milan néhány napon belül másodszor is bevette Torinót és szerdán 7-0-s győzelmet aratott az olasz bajnokságban, amire több mint fél évszázad óta nem volt példa. Íme a statisztikák és érdekességek a meccs után.

A piros-feketék 15 megnyert idegenbeli mérkőzésnél tartanak a Serie A aktuális szezonjában, ami nem csupán klubrekord, hanem az olasz élvonalbeli bajnokságban a valaha volt legjobb eredmény.

A Milan legutóbb 62 évvel ezelőtt, 1959 júniusában nyert hétgólos különbséggel a Serie A-ban, méghozzá az Udinesét győzte le 7-0-ra. Továbbá a csapat 1996 májusa óta először szerzett 7 gólt egy bajnokin, akkor a Cremonese ellen (7-1).

A Rossoneri hosszú negatív sorozatot szakított meg a Torino ellen, miután hét nyeretlenül megvívott meccset követően 2012 decembere óta először verte meg idegenben a Bikákat. Abban az évben Robinho, El Shaarawy, Pazzini és Nocerino góljával 4-2-re győzött a Milan.

A 2004/05-ös idény óta Franck Kessié a harmadik olyan középpályás a Milanban, aki egy szezonban legalább 15 gólból vette ki a részét. Az elefántcsontparti válogatott játékos mérlege 11 gól és 4 gólpassz. Ráadásul Kaká óta ő az első középpályás, aki egy bajnoki szezonban több mint 10 alkalommal vette be az ellenfél kapuját.

Ante Rebic mesterhármassal – meg egy gólpasszal – vette ki a részét a 7-0-s győzelemből. Ezt megelőzően Carlos Bacca szerzett három gólt egy Serie A-meccsen a Milanban, méghozzá 2016 augusztusában szintén a Toro ellen.

Rebic 12 perc alatt szerzett három gólt, ami 2000 januárja óta a leggyorsabban elért mesterhármas a csapatban. 21 éve Andriy Shevchenko 7 perc alatt teljesítette ezt a Perugia ellen.

Az európai topligákban Robin Gosens mellett Theo Hernández a másik védő, aki az elmúlt két szezonban legalább 6 gólt szerzett.

Rebicet választották a Torino elleni mérkőzés MVP-jének.

A csapat az elmúlt három mérkőzésén (a Benevento, a Juventus és a Torino ellen) 3 győzelmet szerzett, 12 rúgott és 0 kapott góllal.

Gianluigi Donnarumma 12 kapott gól nélküli meccsnél jár a Serie A-ban, amellyel Samir Handanovic (14) mögött a második és megelőzi a rangsorban Pierluigi Gollinit (10).

A Milan két alkalommal – ebben a szezonban a 22. alkalommal – találta el a kapufát a mérkőzésen és a milánói együttesnek volt egy les miatt érvénytelenített gólja is.