Férfi OB I: kikapott a Fradi – döntőben az OSC

A harmadik mindent eldöntő meccset behúzta az OSC, így Varga Dániel csapat lesz a Szolnok ellenfele.

Fotó: OSC Waterpolo / archív

Jobban kezdett az OSC, hiszen Salamon majd Hárai góljával már 2-0-ra vezettek. A hajrában Zalánki villant, 2-1. A második nyolc percben 4-2 után Jansik Szilárd majd Constantin-Bicari találatával 4-4 volt a nagyszünetben. A fordulás után Jansik és Varga Dénes is betalált, de Burián gólja 5-6-ot eredményezett, majd jött ismét Dumi, 5-7. A negyedik nyolc percben Manhercz majd Erdélyi révén egyenlített a hazai gárda, 7-7. Sőt, Manhercz találatával már kettő volt közte, 9-7. Innen is vissza tudott jönni a Fradi Vámos és Zalánki góljaival. Az utolsó másodpercekben Erdélyi tapasztott egy gólt Gárdonyi kapujába, így az OSC jutott a fináléba.

A finálé május 19-én kezdődik Szolnokon.

Férfi OB I., elődöntő, harmadik mérkőzés:

OSC-Újbuda – FTC Waterpolo 10-9 (2-1, 2-3, 1-3, 5-2)
Gólszerzők: Erdélyi 4, Burián, Manhercz 2-2, Hárai, Salamon 1-1, illetve Jansik Sz. 3, Zalánki, Varga Dé. 2-2, Zalánki, Constantin-Bicari 1-1

Az egyik csapat hetedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 9-6 az OSC javára.