– Azok a bajnokok, sportolók érdemlik ki a szeretetet és az utókor emlékezetét, akik önmagukon túlmutató célért küzdenek. A hazájukért, a nemzetükért, 15 millió magyarért – jelentette ki a szobor leleplezése előtt a Külügyi és Külgazdasági Minisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára.
Menczer Tamás hozzátette, ezeknek a sportolóknak az eredményei nyomán emelt fővel járhatunk és arra gondolhatunk, hogy mi voltunk a világon a legjobbak.
– Az ő diadalaik egyúttal reményt adtak, hogy újra lehetnek sikereink. Ma kihúzhatjuk magunkat, és azt mondhatjuk, hogy újra tudunk sikeresek lenni, újra vannak eredményeink – mondta az államtitkár.
Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke, a Czibor-emlékév fővédnöke a legendás sportoló társaságában töltött időkből származó személyes történetekkel idézte meg a labdarúgó alakját.
Elmondta, Czibor Zoltánt elszakíthatatlanul erős kötelék fűzte a kommunista diktatúrában semmibe vett értékekhez. Istenhez, a családjához és hazájához, melynek szolgálatát a legszentebb kötelességének tartotta.
– Példája, hazaszeretete az Aranycsapat története révén örökre fennmarad. Komárom legújabb kori hőse és példaképe nevét sporttelep és utca viseli a városban. A Czibor-emlékév kezdetén meghirdetett feladatok közül újabbat teljesítettünk, elkészült Czibor Zoltán komáromi szobra, Csák Attila szobrászművész alkotása – tette hozzá az emlékév fővédnöke. (MTI)