Tükörsima győzelem, a Milan továbbjutott az Olasz kupában

A Milan hazai pályán rendkívül magabiztos, 4-0 arányú győzelmet aratott a Lazio ellen az Olasz kupa negyeddöntőjében, így a piros-feketék bejutottak az elődöntőbe. A csapat talán a szezon legjobb teljesítményével rukkolt elő. A 24. percben Rafael Leao révén került előnybe a Milan, majd a félidő előtt néhány perc alatt Olivier Giroud duplázott. Végül a 79. percben Franck Kessié állította be a 4-0-s végeredményt.

MILAN – LAZIO 4-0
Időpont: 2022.02.09. 21:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Simone Sozza
Gólszerzők: Leao (24.), Giroud (41., 45.), Kessié (79.)
Sárga lapok: Tonali ill. Luiz Felipe

KEZDŐCSAPATOK:

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria (77′ Tomori), Kalulu, Romagnoli, Hernández; Tonali (46′ Bennacer), Kessie; Messias (61′ Saelemaekers), Díaz, Leão (77′ Maldini); Giroud (61′ Rebić).

Cserék: Mirante, Tătăruşanu; Florenzi; Bakayoko, Castillejo, Krunić; Lazetić.

LAZIO (4-3-3): Reina; Hysaj (61′ Lazzari), Luiz Felipe, Patric, Marusić; Milinković-Savić, Cataldi (50′ Leiva), Basić (50′ Luis Alberto); F. Anderson (50′ Pedro), Immobile (68′ Moro), Zaccagni.

Cserék: Adamonis, Strakosha; Floriani, Kamenović, Radu; A. Anderson; Cabral, Romero.