Bundesliga: Sallaival a kezdőben ikszelt a Freiburg, magabiztosan nyert otthon a Hertha

A német elsőosztály 27. fordulójában a Freiburg a sereghajtó Fürth otthonába látogatott, Sallai Roland kezdőként végigjátszotta az összecsapást, amely 0-0-s döntetlenre végződött. Sallaiék így a negyedik helyre léptek előre, egy ponttal megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó RB Leipzig csapatát.

A Hertha BSC kilenc nyeretlen bajnoki után tudott újra győzni. A berliniek Stark, Belfodil és Tousart góljával hazai pályán 3-0-ra győzték le a tabella elején tanyázó Hoffenheim csapatát. A meglepően sima győzelmének köszönhetően a fővárosi csapat elmozdult a kiesőzónából és jelenleg a 15. helyen áll. Dárdai Márton a 91. percben, csereként lépett a pályára.

Bundesliga, 27. forduló

Fürth-Freiburg 0-0

Hertha BSC-Hoffenheim 3-0 (Stark, 42., Belfodil, 64., Tousart, 74.)

Mainz-Bielefeld 4-0 (Burkardt, 1., 74. – tizenegyesből, Niakhate, 64. – tizenegyesből, Ingvartsen, 78. – tizenegyesből)

VfB Stuttgart-Augsburg 3-2 (Anton, 44., Marmoush, 79., Tiago, 85.,  ill. Hahn, 6., Gregoritsch, 46.)

Bundesliga-botrány: “Ez az este rendkívül kínos és keserű a számunkra” – kórházba kellett szállítani a fejbe dobott partjelzőt