Bajnokok Ligája: a Fradi nagyon fontos győzelmet aratott Belgrádban

Három pontjával továbbra is él a Final Eight reménye a Fradinak.

Fotó: fradi.hu / archív

Nagy siker ért el a Ferencváros Belgrádban, hiszen legyőzve a szerb alakulatot maradt esélye továbbjutni a csoportjából és ott lenni a BL nyolcas döntőjében.

A zöld-fehér alakulat már a mérkőzés elejét megnyomta és elhúzott 6-3-ra. Ezek után tovább növelte a különbséget és a nagyszünetben Jansik révén 7-3 állt az eredményjelzőn. A fordulás után kicsit feljött a Novi Beográd, de a negyedik negyed ismét a Fradié volt, így 14-11-re győzött.

Még három forduló van vissza a csoportküzdelemekből, és a Fradi pontazonosággal áll a negyedik helyen.

Bajnokok Ligája, 11. forduló:

A-csoport

Március 30., szerda:

Novi Beograd – FTC-Telekom Budapest 11-14 (3-6, 0-1, 4-2, 1-3)
a magyar csapat gólszerzői: Fekete 3, Vámos 2, Merkulov 2, Jansik 2, Damonte 2, Vigvári 1, Ubovics 1, Molnár 1
Gólszerzők:

Zodiac Atletic Barceloneta – Olympiacos Piraeus 9-5
Radnicki Kragujevac – Jadran Split
AN Brescia – Dinamo Tbilisi

Tabella: 1. Brescia 23, 2. Novi Beograd 20, 3. Barceloneta 20, 4. Ferencváros 19, 4. Olympiacos 19, 6. Radnicki 10, 7. Jadran 9, 8. Dinamo 0 pont

B csoport:

Március 29., kedd:
Marselle-OSC 13-9 (3-1, 3-2, 3-3, 4-3)
a magyar csapat gólszerzői: Burián 2, Vigvári Vince 2, Manhercz 2, Csacsovszky 1, Bundscuh 1, Hárai 1

Hannover-Crvena Zvezda 14-11
Spandau 04-Pro Recco 6-11
19.00 Jug Dubrovnik-Steaua Bukarest

Tabella: 1. Pro Recco 30, 2. Marseille 30, 3. Jug Dubrovnik 21, 4. Hannover 14, 5. OSC 13, 6. Spandau 10, 7. Steaua Bukarest 4, 8. Crvena Zvezda 4 pont.