Vergne volt a leggyorsabb a második napon

image

Jean-Eric Vergne ismét az első helyen végzett a Fiatal Pilóták Tesztjének második napján.

A francia pilóta a tervezettnél kevesebbet tudott dolgozni, mert délelőtt szenzorproblémája, délután KERS hibája volt autójának. De Vergne délelőtti, 1:40.188-as ideje elég volt az első hely megszerzéséhez.

A Ferrari pilótája, Jules Bianchi javítani tudott az utolsó órában, a legjobb időt 0.091 másodpercre megközelítette fél órával a teszt befejezése előtt és Vergne-éhez közel, a második helyen végzett. A jó köridő ellenére Bianchi tesztmunkát végzett, új elemeket tesztelt, aerodinamikai munkát végzett és a Pirelli 2012-es abroncsait tesztelte.

A McLaren pilótája, Gary Paffett miatt délelőtt piros zászlóval meg kellett szakítani a tesztet, amikor olajat folyatott a pályára, végül a napot a harmadik helyen zárta, a Williams tesztpilótája, Valtteri Bottas előtt.

A finn pilóta időt veszített ebédszünet előtt, az autó kábelezésével volt probléma, de egy kis kihagyás után délután ismét dolgozni tudott.

Miután kiszállt az autóból azonnal a repülőtérre indult, mert 14 óra múlva már Makaóban kell lennie, a Formula-3-as verseny első szabadedzésén.

Esteban Gutierrez először ülhetett a Sauber autójába a tavalyi, újonc teszt után, a napot a hatodik helyen zárta, a Force Indiás Johnny Cecotto Jr. mögött és a mercedeses Sam Bird előtt, aki fejlesztési munkát végzett.

Cecotto volt a legjobb Formula-1-es újonc a nyolcadik helyezett Formula Renault 3.5 futamgyőztes, Kevin Korjus előtt.

A mai napon pályán dolgozott még Lui Razia (Lotus), Kevin Ceccon (Toro Rosso) és Jan Charouz (HRT) a virgines Charles Pic mellett, összességében a francia pilóta volt a leglassabb az egész nap dolgozók közül, miután délelőtt időt veszített. A csapat az egész motorvezérléssel kapcsolatos rendszert kicserélte, ehhez a padlólemez eltávolítására volt szükség.

Nathanael Berthon is a pályára gurult az utolsó fél órában, Charouz autóját vette át. Holnap tovább dolgozhat a HRT-vel.

A Fiatal Pilóták Tesztjének zárónapján, csütörtökön kilenc órától délután öt óráig dolgozhatnak a csapatok.