Csung csütörtökön közleményt adott ki, s ebben azt állította, az AFC a levelekben arra kérte a tagjait, töltsenek ki egy formanyomtatványt, amelyben ígéretet tesznek rá, hogy a jövő évi tisztújításon az európai szövetség (UEFA) francia elnökére voksolnak majd.
A dél-koreai jelölt szerint mindez ellentétes a FIFA választási irányelveivel, valamint “aláássa a szavazás becsületességét”.
“A tagországok közül a legtöbb, így Kína, Japán, Mongólia, India és Szingapúr megkapta ezt a levelet, amely a Koreai Köztársasághoz és Jordániába ugyanakkor nem jutott el” – írta Csung, s hozzátette, egy ehhez hasonló levelet az afrikai konföderáció tagországai is megkaptak.
A dél-koreai milliárdos jelezte, értesítette a FIFA választási bizottságának tagjait, s az ügy kivizsgálását kérte tőlük.
Legutóbb a nigériai Segun Odegbami jelentette be, hogy harcba száll a FIFA elnöki posztjáért. Korábban Csungon és Platinin kívül a játékosként világbajnoki bronzérmes brazil Zico, a libériai Musa Bility, valamint a trinidadi David Nakhid jelezte, hogy szívesen lenne a nemzetközi szövetség elnöke.
A tisztújításra azért van szükség, mert a május 29-ei szavazáson ötödik ciklusára megválasztott Joseph Blatter június 2-án lemondott posztjáról. Akkor jelezte, hogy rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezi, de az új vezető megválasztásáig ő látja el az elnöki teendőket.
A május végi kongresszus nyitónapját megelőzően, május 27-én hét magas rangú FIFA-tisztségviselőt tartóztattak le korrupció, zsarolás, csalás és pénzmosás vádjával. Velük együtt összesen 14 FIFA-tisztségviselőt és cégvezetőt vádolt meg az amerikai igazságügyi minisztérium bűnszövetkezet működtetésével, amelyhez több mint 150 millió dollárnyi vesztegetési pénz futott be.
Az új elnök megválasztására február 26-án kerül sor.