Cél az élmezőny

Európa-bajnoki bronzérmesként az élmezőnyben maradás a célja az ifjúsági kézilabda-válogatottnak a pozsonyi korosztályos világbajnokságon. A Hajdu János vezette lányok két európai és három, más-más földrészről érkező riválissal találkoznak a csoportban.

reb Egyelőre három „sötét lóval” néznek szembe a leány kézilabdázók a július 19-31-én esedékes ifjúsági világbajnokságon, Pozsonyban. Elkészült a csoportbeosztás: a válogatott Svédországgal, Spanyolországgal, Brazíliával, Kínával és Kongóval került azonos hatosba.

hajdu_csapat

Szkopjéban harmadik helyen zárt az együttes

„A nem Európából érkező riválisokat nem ismerjük, bár reméljük, hogy a felkészülési mérkőzéseik alapján tudunk információt szerezni róluk. Az sem kizárt ugyanakkor, hogy csupán a világbajnokságon szembesülünk azzal, ki, milyen játékerőt képvisel – minősítette kérésünkre a beosztást Hajdu János, az U18-asok szövetségi edzője. – A spanyolok és a svédek mögöttünk végeztek az Európa-bajnokságon, de nem szabad lebecsülni őket. Ügyes, jó alkatú játékosokból áll a svéd együttes, ők eleve is későn érők. Különben is, ebben az időszakban évről évre nagyot fejlődhetnek a csapatok.”

A hatos csoportból négy jut a legjobb 16 közé, onnan pedig kieséses rendszerben zajlik a verseny. A folytatás miatt a magyaroknak az A csoport küzdelmeit kell kiemelt figyelemmel követni, hiszen onnan érkezik a nyolcaddöntős ellenfél.

Abban a beosztásban kiemelkednek az oroszok, akiknek az erejét a magyar válogatott is megtapasztalhatta a szkopjei Eb elődöntőjében, így Hajdu szerint fontos lenne megnyerni a csoportot, mert akkor az A csoport negyedik helyezettje könnyebb ellenfelet jelentene.

„A tavalyi Európa-bajnokság bronzérmeseként mindenképpen az a célunk, hogy az élmezőnyben maradjunk. Idehaza néhány játékos már a felnőtt NB I-ben is szerepet kapott, a többség pedig sokat játszott az NB I B-ben. Örültem volna, ha többen, többet szerepelnek a profiélvonalban, de sebaj, majd jövőre.”

LEÁNY U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, JÚLIUS 19-31. POZSONY
Csoportbeosztás:
A csoport: Oroszország, Horvátország, Japán, Németország, Angola, Chile
B csoport: Magyarország, Brazília, Svédország, Kína, Spanyolország, Kongó
C csoport: Románia, Koreai Köztársaság, Franciaország, Paraguay, Kazahsztán, Norvégia
D csoport: Dánia, Szlovénia, Szlovákia, Egyiptom, Argentína, Üzbegisztán

Forrás: www.utanpotlassport.hu – RSS