Bajnokok Ligája: az Eger és az OSC győzött, a Szolnok ikszelt

andrijaprlainovicsszolnok

A hevesiek és az újbudaiak is idegenben nyertek, míg a Szolnok itthon nem bírt az Olympiakosszal.

Prlainovics gólja is kellett a döntetlenhez (Fotó: Szolnoki VSK/facebook)

Három magyar csapat is medencébe ugrott ma a BL második fordulójában.

Az Eger idegenben nagyot küzdött a Partizánnal. Dabrowski Norbert együttesében sokan betegséggel küzdöttek, így különösen értékes a Belgrádból elhozott három pont. Raádasul a mérkőzés vége előtt egy perccel Milos Csuk döntött el a találkozót, a szerb válogatott egy emberelőnyt értékesített, így 9-8 lett a vége.

Az OSC Nizzában izzadt meg. Bár az eredmény végül sima magyar sikert mutat, a nagyszünetig rendesen küzdött a magyar csapat, hiszen 7-6-ra ment csak a vendég együttes. A fordulás után Bátori majd Zalánki már háromgólosra hízlalta az előnyt, míg a negyedikben már 4-1-es etappal eldöntötte a mérkőzést az OSC.

A Szolnok otthon játszott döntetlent az Olympiakosszal. Vámos Márton négy gólja is kevésnek bizonyult a görög együttes ellen, mely csapat jól kezdte a mérkőzést, hiszen 2-0-ra elhúzott az első negyedben. A nagyszünetben is hátrányban volt a Tisza-parti együttes, hiszen Vámos góljára Ntsokas válaszolt, 1-3. A fordulás után folytatódott a küzdelem, ekkor is Vámos volt eredményes, és az utolsó negyed előtt egy gólra feljött a Szolnok, 2-3. A záróetapban öt találat is született, Andrija Prlainovics 40 másodperccel a vége előtt alakította ki az 5-5-ös végeredményt.

Ami a további eredményeket illeti: Az A-csoportban a Brescia megszerezte első győzelmét, az olasz gárda a Spandaut verte hazai pályán. A B-csoportban a Recco ellentmondást nem tűrően győzte le a Jug Dubrovnikot idegenben, míg a Barceloneta meglepetésre X-elt a Hannoverrel.

A következő fordulót december 21-én rendezik meg.

Bajnokok Ligája, 2. forduló, eredmények:

A-csoport:

Szolnoki Dózsa Közgép – Olympiakosz Pireusz 5-5 (0-2, 1-1, 1-0, 3-2)
Gólszerzők: Vámos 4, Prlainovics 1 ill. Mylonakisz 3, Funtulisz 1, Ntszokasz 1

Olympic Nizza – A-Híd OSC Újbuda 7-13 (2-4, 4-3, 0-2, 1-4)
Gólszerzők: Monneret 4, Rocchietta 1, Izdinsky 1, Bruyere 1 ill. Bátori 4, Salamon 3, Zalánki 2, Brguljan 1, Gór-Nagy 1, Juhász 1, Nikics 1

Brescia – Spandau 04 9-6 (3-2, 1-1, 3-2, 2-1)
Gólszerzők: Paskovics 2, Nora 2, Presciutti 1, Rizzo 1, Bertoli 1, Ubovics 1, Napolitano 1 ill. Csuk 2, Saudadier 1, Gielen 1, Marzouki 1, Dedovics 1

Tabella: 1. Olympiakosz 4 pont, 2. Szolnok 4 pont, 3. OSC 3 pont, 4. Spandau 3 pont, 5. Brescia 3 pont, 6. Nizza 0 pont

B-csoport:

Hannover – Barceloneta 9-9 (2-3, 3-2, 2-1, 2-3)
Gólszerzők: Darko Brguljan 2, Radovics 2, Sekulics 2, Estrany 2, Winkelhorst 1 ill. S. Rasovics 3, Manarriz 2, Tahull 2, V. Rasovics 1, Minguell 1

Partizán Belgrád – ZF-Eger 8-9 (3-2, 2-3, 2-3, 1-1)
Gólszerzők: Stojanovics 4, Jaksics 2, Drasovics 1, Jankovics 1 ill. Hosnyánszky 2, Csuk 2, Decker 1, Kovács 1, Erdélyi 1, Vapenski 1, Bedő 1

Jug- Dubrovnik – Pro Recco 8-11 (2-2, 2-6, 1-3, 3-0)
Gólszerzők: Fatovics 3, Perrone 2, Jokovics 1, Garcia 1, Obradovics 1 ill. Filipovics 3, Ivovics 2, Mandics 2, Di Fluvio 1, Figlioli 1, Sukno 1, Echenique 1

Tabella: 1. Pro Recco 6 pont, 2. Barceloneta 4 pont, 3. Jug Dubrovnik 3 pont, 4. Eger 3 pont, 5. Hannover 1 pont, 6. Partizán 0 pont