Férfi Ob I: Megszorongatta az OSC a Szolnokot

andrijaprlainovicsszolnok

Az utolsó negyedben tudta a maga javára fordítani a Szolnok az OSC elleni elődöntőt. A címvédőnek már csak egyet kell nyernie a fináléhoz.

A Szolnok végül megnyerte az OSC elleni meccset (Fotó: Szolnoki VSC/facebook)

A Szolnok-OSC elődöntője összesítésben 3-3-ról kezdődött, hiszen az alapszakaszban egyszer-egyszer tudtak nyerni a csapatok egymás ellen.

A mai mérkőzés elején már látszott, ez a meccs nem a védekezésről fog szólni, hiszen öt gólt is láthatott a nagyérdemű. A Szolnok jutott vezetéshez Varga Dénes révén, majd Salamon és Zalánki rezgette meg a hálót, 1-2. A vendég előny maradt a negyed végig, 2-3. A második nyolc percben 5-5 után Alekszics vágott be egy akciógólt, ezzel ismét a hazaiaknál volt az előny, de a hajrában érkezett Kovács Gábor, így 6-6 volt a nagyszünetben az eredmény.

A fordulás után sem engedték egymást a csapatok el, hol az egyik, hol pedig a másik vezetett. A negyed végére Vámos passzírozott egy gólt, ezzel pedig 9-8-ra alakított az állást. A záróakkordban Varga Dénes révén először volt közte kettő, 10-8. A folytatásban már nem engedte ki a vezetést a kezéből a címvédő, és végül 13-10-re győzött.

A Szolnok, így 6-3-ra alakította az egyik fél hetedik győzelméig tartó párharc állását.

A férfi Ob I, rájátszásának 1. fordulója: (elődöntő):

Szolnoki Dózsa Közgép – A-Híd OSC Újbuda 13-10 (2-3, 4-3, 3-2, 4-2) (a párharc állása: 6–3)
Gólszerzők: Prlainovics 4, Varga Dénes 3, Vámos 2, Aleksics 2, Mezei 1, Gocics 1 ill. Zalánki 3, Salamon 3, Kovács Gábor 3, Bátori 1, Német 1