A 94. percben egyenlített a Lazio a Milan ellen

A Milan ma este egy küzdelmes mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott a Lazióval a Serie A 13. fordulójában. A piros-feketék részéről Franck Kessié szerezte a gólt, míg a hazaiaknál a hosszabbításban Joaquin Correa egyenlített.

Talán a Lazio kezdte aktívabban a mérkőzést, azonban a legnagyóbb gólhelyzetet mégis a Milan neve mellé jegyezhettük fel: a 16. percben Suso nagyszerűen verte meg védőjét, majd középre gurított és a középen érkező Calhanoglu lövését nagy bravúrral hárította Strakosha, aki a kapufára tolta a labdát. A 28. percben egy Immobile – Milinkovic-Savic összjáték után a szerb középpályás gólt szerzett, azonban a játékvezető les miatt – jogosan – érvénytelenítette a találatot. Az első félidő hajrájában ismét a hazai együttes veszélyeztetett, de Donnarumma helyén volt.

A szünetet követően nem igazán változott a mérkőzés összképe, azaz mindkét oldalon adódtak kisebb-nagyobb helyzetek. Gigio Donnarumma nagy bravúrral mentette meg csapatát a kapott góltól és nem sokkal később jött a válasz. Az első gólra a 78. percig kellett várni: Suso nagyszerű ütemben indította Calabriát, aki a második hullámban érkező Kessiéhez passzolt és egy megpattanó lövéssel vezetéshez jutott a Milan (0-1).

Az utolsó 10-15 percben átvette az irányítást a Lazio és folyamatosan támadást vezetett. Sokáig úgy tűnt, hogy nem jön össze az egyenlítés Simone Inzaghi együttesének, azonban a 94. percben Correa villant és a kapuba lőtte a labdát (1-1).

Így tehát maradt az 1 pont különbség a negyedik Lazio és az ötödik Milan között.

LAZIO – MILAN 1-1

Időpont: 2018.11.25. 18:00
Helyszín: Stadio Olimpico, Róma
Játékvezető: Banti
Gólszerzők: Correa (94.) ill. Kessié (78.)
Sárga lapok: Milinkovic-Savic ill. Donnarumma

KEZDŐCSAPATOK:

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Wallace, Acerbi, Radu (Caicedo 83.); Maurisic, Parolo, Badelj, Milinkovic (Lukaku 63.), Lulic; Luis Alberto (Correa 63.), Immobile.

Cserék: Proto, Luiz Felipe, Patric, Berisha, Durmisi, Quissanga, Caceres, Cataldi, Murgia.

MILAN (3-4-2-1): G. Donnarumma; Abate, Zapata, Rodríguez; Calabria, Kessié, Bakayoko, Borini; Suso, Çalhanoglu; Cutrone.

Cserék: Reina, Plizzari, Mauri, Castillejo, Conti, Bertolacci, Montolivo, Simic, Halilovic, Laxalt, Tsadjout.

ÖSSZEFOGLALÓ:

The post A 94. percben egyenlített a Lazio a Milan ellen appeared first on AC Milan Club Budapest.