A Bayernnek csak a saját rekordjait kell legyőznie

image

A hét végén a német fővárosba utazott a Bayern a Herta csapatához ( 4 – 0 ) és fergeteges kezdéssel gyakorlatilag 13 perc alatt kiütötte ellenfelét. Az első negyed órában  már 3 – 0 –  ra vezettek és úgy tűnt,  mintha egy idegen ligából jöttek volna az ellenfelükhöz.

Ezzel a győzelemmel a 9. játéknapon a hetedik győzelmüket szerezték.  Ez idő alatt 25 gólt rúgtak és csak egyet kaptak.Tulajdonképpen konkurrencia nélkül menetelnek a bajnoki cím felé.

– Pillanatnyilag olyan futballt játszunk, ami nem mindennapos. – nyilatkozta nem kis büszkeséggel Jupp Heynkes edző.
A Bayern nem csak a bajnoki címet szerezte meg nem is egyszer, hanem futballtörténelmet is ír.
Íme néhány rekord, amely a dicsőségükre válik.

A leggyorsabb kezdés

A hét végén az  első 13 percben három gólt rúgtak. Ennél 28 éve nem volt gyorsabb kezdés.

A legnagyobb pontkülönbség

1973 – ban 19 ponttal előzték meg a 2. helyezett Köln csapatát.

A legtöbb győzelem

Az 1972/73 – as szezonban 25 győzelmet arattak.

A legtöbb pont

Százegy gólt rúgtak az 1971/72 – es bajnokságban. Akkor a 9 forduló során 19 gólt lőttek ma 25 – öt.

A legkevesebb kapott gól

A 2007/2008 – as bajnokságban 21 gólt kaptak. Most a 9. játéknap után csak egyszer volt eredménytelen a kapusuk.

A legjobb gólkülönbség

Az 1772/73 – as szezonban 93 – 21, most 25 – 1.

A legtöbb meccs kapott gól nélkül

2001/2002 – ben 19 mérkőzésen keresztül nem kaptak gólt.

A legjobb góllövő

Gerd Müller 40 gólt rúgott az 1971/72 – es bajnokságban. Eddig őt még senki nem előzte meg. Most Gomez 10 gólt szerzett a 9 forduló során.