A franciák jönnek – Kialakult a riói olimpia mezőnye

Trieszt, 2016. április 8.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Holnap a franciákkal játszunk a trieszti kvalifikációs torna elődöntőjében, akik ötméteresek után jutottak túl a hollandokon. A spanyolok és az olaszok sem gáláztak, hiszen egy-egy góllal győztek ők is…

Trieszt, 2016. április 8. Bedõ Krisztián (elöl) és a német Julian Real a trieszti olimpiai selejtezõ negyeddöntõjében játszott, Magyarország – Németország férfi vízilabda-mérkõzésen 2016. április 8-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A legizgalmasabb napon vagyunk túl a trieszti olimpiai kvalifikációs tornán, hiszen ma talált gazdára a még négy kiadó riói olimpiai kvóta. A negyeddöntők sorát a Benedek-csapat kezdte a németek ellen. Mint arról beszámoltunk, az utolsó negyedben 8-3-as állásról zárkózott fel ellenfelünk 8-7-re és a mérkőzés végén volt még esélyük az egyenlítésre is, végül maradt az egygólos különbség, így kijutottunk Rióba. A második meccsen a spanyolok Kanadával néztek farkasszemet. A találkozón a záró negyed előtt 7-3-ra vezettek Szirányiék, majd innen lett szoros a találkozó, az utolsó három percben hármat is lőttek a juharlevelesek, de ez is kevésnek bizonyult, így 8-7-re győzött Spanyolország. A harmadik meccsen a hollandok az utolsó negyedben bukták el az olimpiai repülőjegyet a franciákkal szemben. Florian Bruzo csapat a negyedik nyolc percben mentette döntetlenre a találkozót, végül az ötméteres párbajt is ők bírták jobban. A nap záró találkozója is szoros volt, hiszen a harmadik negyedben 6-6 volt az olasz-román meccs. Sőt, egészen az utolsó percig 7-7 állt az eredményjelzőn, mikor Figlioli eldöntötte a mérkőzést és az utolsó riói kvótát.

Holnap így a franciákkal játszunk 19 órától az elődöntőben, míg a másik ágon olasz-spanyol meccset rendeznek.