A Juventus az utolsó percekben egyenlített a Milan ellen a kupában

A Milan hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Juventusszal az Olasz kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Ante Rebic révén a piros-feketék jutottak vezetéshez, azonban a hosszabbításban büntetőből egyenlítettek a vendégek.

Nagy érdeklődés előzte meg a Milan és a Juventus összecsapását, ugyanis több mint 72 ezer jegyet adtak el a meccsre, ezzel megdőlt az elődöntőben a nézőrekord az Olasz kupa történetében. A mérkőzés első perceiben Kessié, majd Ibrahimovic próbálkozott távolról, az elefántcsontparti középpályás kissé célt tévesztett, míg a svéd csatár középre tartó lövését Buffonnak kellett hárítania.

A 22. minutumban Calabria tesztelte Buffont, aki szép mozdulattal tornázta ki a léc alól a 16 méterről eleresztett lövést. A 36. percig kellett várni az első Juventus helyzetre: Cuadrado kísérletét Donnarumma ütötte ki.

Rögtön a második játékrész elején ígéretes helyzetbe került a Milan: Ibrahimovic továbbtett labdája után Rebic lövését Buffon védte. A 60. percben Rebic készítette le Ibrahimovicnak, aki az oldalhálót találta el. Egy percre rá megszületett a mérkőzés első találata: Castillejo beadása után Rebic fantasztikus mozdulattal továbbította a labdát a kapuba, Buffon ezúttal nem tudott menteni (1-0).

A 72. percben emberhátrányba került a Rossoneri, miután Valeri egy szabálytalanság után felmutatta a második sárga lapot, majd a piros lapot Theo Hernándeznek. A vendégek az emberelőny ellenére sem tudtak veszélyt okozni Donnarumma kapujára, egészen a 88. percig, amikor Ronaldo ollózása után Calabria kezére pattant a labda és a játékvezető – a videóbírót igénybe véve – tizenegyest ítélt. A büntetőhöz a portugál válogatott támadó állt oda és nem hibázott, a kapu közepébe bombázott (1-1).

Az elődöntő első meccse tehát 1-1-es döntetlennel zárult, a visszavágó március 4-én lesz Torinóban. Fontos megjegyezni, hogy a visszavágón eltiltás miatt Ibrahimovic, Hernández és Castillejo sem léphet pályára.

MILAN – JUVENTUS 1-1

Időpont: 2020.02.13. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Valeri
Gólszerző: Rebic (61.) ill. Ronaldo (91. büntetőből)
Sárga lapok: Ibrahimovic, Theo Hernández, Pioli, Kessié, Castillejo, Calabria ill. Ramsey
Piros lap: Theo Hernández (71.)

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández – Kessiè, Bennacer – Castillejo (Saelemaekers 80.), Calhanoglu (Paquetá 86.), Rebic (Laxalt 74.) – Ibrahimovic.

Cserék: Begovic, Donnarumma A., Gabbia, Musacchio, Biglia, Bonaventura, Brescianini, Leao, Maldini.

JUVENTUS (4-3-1-2): Buffon – De Sciglio (Higuaín 75.), Bonucci, De Ligt, Alex Sandro – Ramsey (Bentancur 63.), Pjanic, Matuidi (Rabiot 73.) – Cuadrado – Dybala, Ronaldo.

Cserék: Szczesny, Pinsoglio, Danilo, Rugani, Coccolo, Wesley, Olivieri.