A német sportdiplomata kedden a dpa német hírügynökségnek adott interjújában közölte, a sportolók érdeke az, hogy a jövőben olcsóbb, gazdaságosabb, fenntarthatóbb olimpiákra kerüljön sor.
“A tavaly decemberben elfogadott program meghirdetése utáni hét hónapban máris 1,7 milliárd dollárt sikerült megtakarítani a 2020-as tokiói játékok költségvetésében. Az Olimpiai Stadion építési költségeinek csökkentésével pedig további százmilliókat tudunk spórolni” – jelentette ki.
A 61 esztendős Bach 2013 szeptembere óta vezeti a NOB-ot, és az első két év egyik legfontosabb előrelépésének nevezte az Agenda2020-at.
A program révén kisebb, de nemzetközi jelentőséggel bíró városok, valamint Magyarországhoz hasonló méretű országok is rendezhetnek gazdaságos és megtérülő olimpiát. Budapest és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) a hónap elején küldte el a 2024-es olimpiára és paralimpiára vonatkozó pályázati szándéknyilatkozatát Lausanne-ba a NOB-hoz. A magyar fővárosnak jelenleg négy vetélytársa van: Toronto, Róma, Hamburg és Párizs. A jelentkezési határidő szeptember 15., a NOB 2017 szeptemberében, Limában dönt a házigazdáról.