A Vasas ellen sem tudott nyerni Détári Lajos csapata

Eseménytelen első félidőt hozott a mérkőzés, de Lázok kapufája már ekkor jelezte, hogy melyik csapat az aktívabb. Az angyalföldi támadó nem sokkal fordulás után már nem hibázott, a társak pedig a hajrában biztossá tették a győzelmet.

Labdarúgó NB I, 3. forduló:
Vasas – FC Sopron 2-0 (0-0)

Illovszky-stadion, 2300 néző

V: Arany

Vasas: Németh – Balogh, Kovács, Unierzyski, Tóth. A. – Kincses (Mundi 79.), Pavicsevics, Somorjai (Tandari 86.), Odrobéna (Tóth 46.) – Rebryk, Lázok

Sopron: Varga. – Farkas, Sifter, Dlusztus, Ködöböcz – Csikós (Freud 62.), Fehér, Pintér, Gyömbér (Dancs 66.) – Sira, Zana (Legoza 46.)

Gól: Lázok (59.), Somorjai (85.)
Sárga lap: Csikós (12.), Fehér (37.), Pintér (42.), Sifter (76.), Freud (91.)

29. perc: Hosszú angyalföldi előre ívelést követően már úgy nézett ki, hogy elhal a támadás, ám a körülményeskedő Siftertől Lázok ellopta a labdát. A hazai támadó kissé kisodródva, az ötös jobb sarkáról próbálkozott, de csak a bal kapufát találta telibe.

35. perc: Tóth a soproni térfél közepéről ívelte fel a labdát, amit Lázok 10 méterről fejelt kapura, de a jobb alsó sarok felé tartó labdát Varga nagy bravúrral szögletre tolta.

59. perc: Ezúttal is Lázok volt a főszereplő. Szöglethez jutott a Vasas, melyet Kincses végzett el. A bal oldali beadás Lázokot találta meg, aki 6 méterről fejelt a jobb felső sarokba. (1-0)

68. perc: Nem sok hiányzott a Lázok-duplához. A Vasas legjobbja 17 méterről tüzelt a bal alsó sarok irányába, de a labda fél méterrel célt tévesztett.

85. perc: Eldöntötte a mérkőzést a Vasas. Somorjai csapott le egy labdára, mely mindenki feje felett átszállt. Az angyalföldi játékost senki sem akadályozta abban, hogy 6 méterről bevegye a soproni kaput. (2-0)

Rendkívül sok hibával tarkított, szinte élvezhetetlen első negyedórát produkáltak a csapatok. Az első pár perc bizonytalanságát leszámítva a Vasas uralta a játékot, vendég részről nem lehetett komoly helyzetet megemlíteni. Ami ekkor még a kapufán csattant angyalföldi részről, az a második 45 percben két alkalommal is a hálóban kötött ki. A rendkívül motiváltan és jól játszó Lázok gólja után a hajrában dőlt el a három pont sorsa, a soproniak a második félidőben sem tudtak változtatni a játékukon.