Aláírt új csapatához a Ferencvárostól távozó játékos – HIVATALOS

A korábbi várakozásoknak megfelelően leszerződött következő csapatához a Ferencvárostól szerződése lejártával távozó tapasztalt védő…

(Photo by Horvath Tamas/Getty Images)

A horvát bajnok Dinamo Zagreb szerződtette a Ferencvárostól távozó Samy Mmaee-t.

A 27 éves hátvéd 2021 februárjától erősítette a zöld-fehérek, amely színeiben összesen 103-szer lépett pályára, ezalatt négy bajnoki címet és egy Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett a csapat játékosaként. Mmaee az utolsó idényben tíz bajnokin hátvéd létére két gólt szerzett, valmint négy Ekl-csoportmérkőzésen lépett pályára.

Mmaee a ferencvárosi évek előtt többnyire Belgiumban játszott, ahol a Standard Liége és a Sint-Truiden labdarúgója volt, valamint kölcsönben a holland másodosztályú Maastricht alkalmazásában is megfordult. A hírek szerint a Standard és a tavalyi bronzérmes RSC Anderlecht egyaránt szerződtette volna őt.

“Örülök, hogy a Dinamo tagja lettem. A Ferencvárosban játszottam korábban néhány Dinamo-labdarúgóval. Gojak sok szépet mesélt a klubról. Tisztában vagyok vele, hogy ez előrelépés a karrieremben és a céljaim nagyon világosak és egyszerűek: megnyerni a bajnoki címet, bejutni a Bajnokok Ligájába, minél több pontot szerezni és a lehető legmesszebb jutni Európában” – idézte új játékosát a Dinamo Zagreb honlapja.

A játékos öccse, Ryan Mmaee tavaly nyárig ugyancsak a Ferencvárosban játszott, majd az angol másodosztályú Stoke City-hez távozott. A támadó 73 meccs alatt 35 gólt szerzett a zöld-fehérek színeiben.

fociclub

A Aláírt új csapatához a Ferencvárostól távozó játékos – HIVATALOS bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.