Asztalitenisz csapat Világkupa: elődöntősök a magyarok

Az Európa-bajnok magyar női asztalitenisz-válogatott 3-2-re legyőzte Japán legjobbjait, s ezzel bejutott az elődöntőbe magdeburgi csapat Világkupán.

A mérkőzés előtt nagyon kusza volt a helyzet a csoportban, hiszen a két győzelemmel rendelkező kínai együttes mellett a magyaroknak és a házigazda németeknek is 1-1 diadaluk és vereségük volt, míg az első napon Japán kétszer kapott ki. Ennek ellenére egy esetleges körbeverés után még akár Japán is továbbjuthatott volna az elődöntőbe. A szenzációsan játszó magyarok azonban gondoskodtak arról, hogy ez ne így legyen.

Az első mérkőzésen Póta Georgina a világranglistán 54. helyen álló Fudzsinuma Aj ellen lépett asztalhoz és 3-1-re kikapott. Ezek után Tóth Krisztinán volt a sor, hogy javítson. A Kroppach magyar légiósa a ranglistán 41. Fudzsi Hirokóval óriási összecsapást vívott, s a simán elveszített első szett után három kiélezett játszmát nyerve hozta a találkozót és kiegyenlített. Ekkor már a válogatott nagyon közel került a továbbjutáshoz, hiszen addigra a németek sima 3-0-s vereséget szenvedtek Kínától.

Párosban Tóth és Lovas Petra kikapott ugyan 3-2-re a Fudzsinuma, Hiura duótól, így ismét Japánnál volt az előny, de az arányszámítás után ekkorra kiderült, hogy a folytatástól függetlenül bejutottak Tóthék a legjobb négy közé és biztosan érmesek.

A már biztosított továbbjutás ellenére Lovas és Póta is megnyerte egyesét, így a csapat 3-2-es győzelemmel zárta a csoportkört.