Au revoir, Paris!

Valkusz Máténak egyesben és párosban is a tizenhat között ért véget Párizsban a junior Roland Garros. Udvardy Panna már korábban búcsúzott mindkét viadaltól.

Pusztai Viola „Máténak megvolt a „gyermeknapi játék”, míg él nem felejti. És azt hiszem, mi sem” – ezt írta vasárnap közösségi oldalán Valkusz Máté édesanyja, Valéria, miután a fia két és fél órás „heroikus küzdelemben”, öt meccslabdát hárítva győzte le ellenfelét a junior Roland Garros első körében.

Valkusz Mátéegyesben és párosban is a tizenhatig jutott a junior Roland Garroson Forrás: huntennis.hu

Valkusz Máté egyesben és párosban is a tizenhatig jutott a junior Roland Garroson  •  Forrás: huntennis.hu

A 17 éves teniszező a francia Matteo Martineau ellen játszott a 64 között, ellenfele az első játszmában 4-1-re is vezetett.

De onnan fordítva, 6-4-re Máté hozta a játszmát.

A másodikat 7-5-re elvesztette, a harmadikban pedig egyértelműen vetélytársának állt a zászló, hiszen 5-1-es vezetésekor négy meccslabdához jutott, de azokat Valkusz hárította. Martineau fogadóként 5-2-nél is lezárhatta volna a meccset, de ezzel a lehetőséggel sem élt, a junior-világranglista második helyezettje pedig fordított, és 7-5-re hozta a döntő játszmát.

A 32 között a bolíviai Juan Carlos Manuel Aguilarral könnyebb dolga volt, 6-1, 6-1-el lépett túl ellenfelén.

A nyolcaddöntőnél tovább azonban nem jutott az idén sérüléssel küzdő játékos: az argentin Genaro Alberto Olivieri 6-1, 6-4-gyel búcsúztatta.

Párosban neki ugyancsak a tizenhat között ért véget a verseny. Az amerikai Ulises Blanch-csal a 32 között még sikerült szuper tie brékben felülmúlnia az amerikai Brandon Holt, Vasil Kirkov kettőst 4-6, 6-4, 10-7-re. A nyolc közé jutásért azonban hiába nyertek az első szettben 6-4-re a az olasz, japán Riccardo Balzerani, Simizu Juta kettős ellen, ellenfeleik a másodikat 6-3-ra hozták. Újabb szuper tie brék következett, amelyben a második kiemelt páros már 6-1-es hátrányban volt, amikor elkezdett felzárkózni, de 6-5 után nem sikerült egyenlíteni, s végül a vetélytársaiak 10-7-tel lezárták a mérkőzést.

Valkusz mellett a főtáblán a magyarok közül még Udvardy Panna volt érdekelt, aki azonban tizenötödik kiemeltként már az első körben búcsúzott, miután 6-4, 6-4-re kikapott a cseh Monika Kilnarovától. Ezután két napot kellett várnia, hogy párosban is pályára léphessen, hiszen hétfőn a folyamatos esőzés miatt törölték a Roland Garros aznapi programját.

Szerdán a brit Jodie Burrage oldalán sem tartott neki tovább a párizsi Grand Slam-viadal, hiszen a hatodik kiemelt kettős a 32 között 6-4, 3-6, 10-2-re kikapott az olasz, lengyel  Federica Bilardo, Iga Swiatek duótól.

A magyar fiatalok legközelebb Wimbledonban, füvön bizonyíthatnak.