Ausztrál Nagydíj: Talmácsi nyolcadik

A 125 kcm-esek között szereplő Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján.

A viadalt a cseh Lukas Pesek nyerte, mögötte két spanyol versenyző, Joan Olive és Hector Faubel végzett a második és a harmadik helyen.

Az Apriliával versenyző magyar motoros két futammal a zárás előtt – 237 ponttal – továbbra is az élen áll a vb-pontversenyben, de már csak eggyel vezet csapattársa, Faubel előtt.

A kilencedik helyről rajtoló Talmácsi az első kör végén már a hetedik volt, míg az élen Faubel robogott, sőt nem sokkal később a magyar már a negyedik helyen száguldott.

Talmácsi egyre jobban feljött, fokozatosan dolgozta le a hátrányát és
tizenhét körrel a zárás előtt egy rövid időre az élre került. Ezt követően azonban egyre jobban lassult, lecsúszott a hetedik pozícióba, míg az élen a cseh Lukas Pesek száguldott.

Féltávnál Talmácsi az ötödik helyen robogott.

Nyolc körrel a zárás előtt az élen Pesek, mögötte Faubel, a magyar pedig a hetedik volt.

Négy körrel a vége előtt hol Pesek, hol Faubel vezetett, a hajrában a cseh nagy csatában győzött, míg a spanyol lecsúszott a harmadik helyre. Talmácsi mindent megpróbált, de ezúttal nem sikerült a bravúr.

Talmácsi Gábor:

"Kemény verseny volt, nagyon együtt volt az élboly. A rajt után igyekeztem mielőbb az elsők után menni, és lendületesen motorozni, az utolsó körökben azonban nem jött ki számomra a lépés, nem tudtam túljutni az előttem haladókon. Végül nyolcadik lettem, de olyan nyolcadik hely ez, ami már biztos ezüstérmessé tesz az idei vb-n, ami eddigi legjobb eredményem lenne. Ez most annyira nem is foglalkoztat. A célom továbbra is a világbajnokság megnyerése, és csak ez lebeg a szemem előtt. Nagyon közel vagyok hozzá, és mindent megteszek, hogy végre magyar világbajnoka legyen ennek a sportágnak."

A 250 kcm-ben a pontversenyben éllovas Jorge Lorenzo győzött és már csak öt pontra van szüksége ahhoz, hogy sorozatban másodszor is világbajnok legyen. A negyedliteresek között szereplő Tóth Imre kiesett.

A MotoGP-ben a már világbajnok ausztrál Casey Stoner magabiztosan nyert.

…8. TALMÁCSI GÁBOR (Aprilia) 38:04.391
    A vb-pontverseny állása (még két futam van hátra): 1. Talmácsi 237 pont, 2. Faubel 236, 3.    Kojama Tomojosi (japán, KTM) 166