Az Újpest a 0-6 után egy héttel nyert először az NB I-ben

I. félidő:

Egy héttel a 0-6-ra végződött derbit követően öt magyar játékossal és alaposan átalakított kezdőcsapattal lépett pályára az Újpest a Vasas elleni szomszédvári rangadón, ahol a vendégeknél debütált a kispadon a születésnapját ünneplő Kondás Elemér.

A nagyobb  elánnal kezdő hazaiak gyorsan vezetést szereztek: a 11. percben egy eladott Iyinbor-labdára csapott le Mack, majd Katonához játszotta azt, a fiatal támadó pedig 18 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0).

Nem sokáig tartott azonban a lila-fehér fór. A 20. percben egy újpest hiba jött, ekkor Diaby adta el a labdát, amely végül Holender elé került, akinek a lövése a menteni igyekvő Csongvait is érintve kötött ki a kapuban (1-1). A 28 éves, nyáron igazolt magyar válogatott támadónak ez már a negyedik gólja volt az idényben.

A félidő folytatása kiegyenlített játékot és kevés komoly helyzetet hozott.

II. félidő:

A második játékrész is hasonlóképpen alakult, egyik csapat sem találta igazán a fogást a másikon. A  félidő közepén azonban ismét vezetést szerzett az Újpest: egy jobb oldali szöglet után Diaby fejelt nagy erővel, 6 méterről a léc alá (2-1).

A Vasas ment előre az egyenlítésért, Holender lövésében, majd az ex-újpest Novothny fejesében is benne volt a gól. Otigba aztán egy szöglet után, ugyancsak fejjel célozta meg a kaput, de Nikolic simán védett.

(Külön történet volt közben Junior Tallo pályára lépése. A 60. percben beküldött csatár érkezését nagyobb füttyszó fogadta, mint a Vasas gólját, majd a folytatásban is rendszeresen szidták az újpesti drukkerek saját csatárukat, akik állítólag a légiós – a derbit követő – viselkedésével voltak meglehetősen elégedetlenek.)

Újpesten a szurkolók szakították félbe az edzést

A hazai szimpatizánsok végül azért ünnepelhettek is (bár a siker ellenére sem volt finoman szólva fesztiváli a hangulat…), hiszen az Újpest nagy csatában legyőzte 2-1-re ellenfelét, megszerezve első bajnoki sikerét az idényben.