Benjamin gólja döntött

A bajnokság 2. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a kispestiek idegenben 1-0-ra verték a Sopront. A gólt a csereként beállt Benjamin szerezte a 67. percben. A Honvéd így két győzelemmel, a Sopron pedig egy döntetlennel és egy vereséggel áll a tabellán.

NB I., 2. forduló
FC Sopron – Budapest Honvéd 0-1 (0-0)
Sopron, 3500 néző
Vezette: Kassai V. (Erős G., Deutsch Sz.)
Sopron: Varga Z. – Farkas A., Sifter, Dlusztus, Ködöböcz – Csontos (Birtalan, 46.), Fehér Z., Pintér Z., Dancs (Freud, 28.) – Sira, Gyömbér (Hullám (72.)
Honvéd: Tóth I. – Schindler, Pomper (Benjamin, 59.), Szmiljanic, Vincze Z. – Dobos (Koós, 46.), Genito, Bárányos, Ivancsics – Hercegfalvi, Abraham (Palásthy, 46.)
Gól: Benjamin (67.)
Sárga lap: Ködöböcz (29.), Gyömbér (56.), Dlusztus (70.), Fehér Z. (75.), Pintér Z. (84.), Sira (87.), illetve Hercegfalvi (18.), Schindler (27.), Palásthy, 63.), Vincze Z. (75.), Tóth I. (83.), Benjamin (94.)

15. perc: A hazaiak labdavesztése után Bárányos indította Hercegfalvit, aki középre játszott Abraham elé, aki a levegőben félfordulattal, kevéssel lőtt a jobb felső sarok mellé.

25. perc: Bárányos indítása után Abraham gurított vissza az alapvonal közeléből Hercegfalvihoz, akinek 17 méteres lövése a védőkről pattant a mezőnybe.

30. perc: Pintér távoli bombája a felső lécről vágódott az alapvonalon túlra.

43. perc: Farkas jobb oldali beadása után Gyömbér a kapunak háttal állva 10 méterről kevéssel ollózott a kapu fölé.

50. perc: Sira cselezte beljebb magát a jobb oldalról, majd a tizenhatosról lőtt, de Tóth bravúrral védett.

57. perc: Pomper végezhetett el szabadrúgást a kaputól 22 méterre, de a jobb alsóba tartó lövést Varga szépen védte.

67. perc: Megszerezte a vezetést a Kispest! Ivancsics ívelt egy szabadrúgást a bal oldalról a kapu elé, és a hosszú oldalon érkező Benjamin a védőjét megelőzve 5 méterről a hálóba lőtt (0-1).

94. perc: Freud félpályáról felívelt szabadrúgását Farkas 5 méterről fejelte a kapu mellé.

Az első negyvenöt perc teljesen kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, ám sok technikai hiba miatt nem alakulhatott ki folyamatos játék. A kevés lehetőségekkel egyik oldalon sem tudtak élni a játékosok, így gólnélküli döntetlennel ért véget az első félidő.

A szünet után sem javult sokat a játék, továbbra is a két tizenhatos közt gyürkőztek egymással a csapatok, majd a kispestiek vezető találata után hiába tett meg mindent az egyenlítésért a hazai együttes, mert a magabiztosan játszó Honvéd tartani tudta az eredményt, és elvitte a három pontot Sopronból.