Birkózás: Véget ért a kvalifikációs sorozat

A svédországi Haparandában a nők második versenyével véget ért a birkózás 2008. évi olimpiai kvalifikációs sorozata. A záró napon nem sikerült újabb pekingi helyhez jutni, így a magyar birkózók összesen tíz kvótát szereztek: hatot a kötött-, hármat a szabadfogásban, egyet a női mezőnyben.

Soós legyőzője, a francia Prieto-Bokhashvili döntőbe jutott, így a magyar 72 kg-os szereplő a vigaszágra került. Nem sikerült javítani, két menetben kikapott a román Mudragtól, aki korábban ifjúsági Eb-t nyert, míg felnőtt-vébén egy ötödik hely a legjobbja.
Az 55 kg román sikert hozott, míg a 72 kg-ban a nigériai Objadzsunva, a 2007. évi Össz-afrikai Játékok, illetve az idei Afrika-bajnokság aranyérmese győzött.

Vigaszág
72 kg: Elena Diana Mudrag (román) – Soós Rita 2:0 (4:0, 2:0)

55 kg. Döntő: Ana Maria Paval (román) – Najdan Otgonzsargal (mongol) 5:0/mérkőzés nélkül, 3. Szofia Pumpuridu (görög) és Anna Gomis (francia),… 17. Szabó Emese
72 kg: Amarcsi Objadzsunva (nigériai) – Audrey Prieto-Bokhashvili (francia) 5:0/tus, 4:4, 3:0-nál, 3. Elena Diana Mudrag (román) és Maria-Luisza Vrioni (görög),… 17. Soós Rita

Forrás: Szekeres István