BL-győzelemmel köszörülné ki a csorbát a Győr női kézilabdacsapata – ÉLŐ

Komoly feladat vár a Győr női kézilabdacsapatára a Bajnokok Ligája négyes döntőjében, amelynek jelentős a tétje: sikerül megmenteni a szezonjukat, vagy húsz év után először ismét trófea nélkül zárnak, hiszen mind a bajnokságot, mind a kupát a Ferencváros nyerte meg.

Az FTC, amely tavaly, története során először ott lehetett a final fourban, ezúttal nem érdekelt, a Győr mellett az elődöntős ellenfél dán Esbjerg, a francia Metz és a német Bietigheim küzd a végső győzelemért.

Az ötszörös BL-győztes Győr most 16. alkalommal elődöntős, a négyes döntőben pedig kilencedszer szerepel. A másik három együttes még nem játszott finálét a sorozatban.

A zöld-fehérek a csoportkört magabiztosan, 11 győzelemmel zárták, a negyeddöntőben pedig a címvédő Viperst búcsúztatták. Az első meccsen nagyot játszott a csapat: 30-23-ra győzött idegenben, így a hazai visszavágón belefért a kétgólos vereség is.

A klub az idény közben, az elbukott kupadöntőt követően leváltotta dán vezetőedzőjét, Ulrik Kirkelyt, akinek a helyére Per Johanssont szerződtette. A svéd szakember – akinek a szerződését a hétvége eredményétől függetlenül meghosszabbította a következő szezonra – az Esbjerg elleni meccs előtt arról beszélt, hogy Henny Reistad, Nora Mörk és Kristine Breistöl olyan kulcsjátékosok a riválisnál, akik egyéni megmozdulásaikkal képesek eldönteni a mérkőzéseket. Szerinte az első soruk egy szinten van a Győrivel, a jelenleg talán ez a két legjobb csapat a világon.

A két együttes eddig hatszor mérkőzött egymással, és minden alkalommal a Győr győzött. A zöld-fehéreknél ezen a hétvégén lép pályára utoljára a nyáron távozó Line Haugsted, Szöllősi-Schatzl Nadine, Ana Gros, Stine Oftedal, Silje Solberg, Rinka Duijndam és Yvette Broch.

A meccs

Az Esbjerg kezdte meg a gólgyártást, Nora Mörk harcolt ki hetest, majd be is lőtte. Aztán megint ő volt eredményes, betörésből. Eközben a Győr három rossz bejátszást mutatott be a másik oldalon, az első három és fél percben még csak kapura sem tudott lőni. A harmadik dán találat után azonnal időt kért Per Johansson.

A hazaiak rossz sorozatát – átlövésből – Ana Gros törte meg, de hamar érkezett a válasz egy újabb értékesített hetes formájában (4-1).

A gyors játék a következő percekben mindkét oldalon hibákat hozott, a Győr pedig lassacskán megkezdte a felzárkózást. A kilencedik percben már 5-4 állt az eredményjelzőn, az Esbjergből pedig mezhúzás miatt kiállították Reistadot. A lehetőséget Estelle Nze Minko használta ki, és átlövésből egyenlített.

Írta a HVG

A BL-győzelemmel köszörülné ki a csorbát a Győr női kézilabdacsapata – ÉLŐ bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.