BL: Kiesett a Real, angol házidöntőt rendeznek Isztambulban – videó

Az első félidőben jól játszott a Real, de gólt mégis a Chelsea szerzett. A madridiak Benzem révén kétszer is közel jártak a gólhoz, de a francia támadó lövését és fejesét is kiütötte Mendy. A 28. percben Havertz emelése a felső lécről kipattant, Werner pedig közelről az üres kapuba fejelt.

A második félidő elején valamivel pontatlanabb volt a német csatár, hét méterről a lécre fejelt. Az 54. percben Mount lőtt fölé nagy helyzetben. A 60. percben Havertz ziccerben Courtois-ba lőtte a labdát. Nem sokkal később Kanté is ziccerbe került, de Valverde becsúszva tisztázott.

A 85. percben végleg eldőlt a továbbjutás kérdése: Pulisic beadását Mount hat méterről vágta a kapuba.

A Manchester City – Chelsea döntőt május 29-én rendezik Isztambulban.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés:

Chelsea – Real Madrid 2-0 (Werner 28., Mount 85.), továbbjutott a Chelsea 3-1-es összesítéssel