Bravúr után érkezik a Kaposvár

image

A Paks sima legyőzése még hazai pályán sem tartozott a kötelező feladatok közé a somogyiak számára, sőt, az előzetes erőviszonyok alapján bravúrnak számított. Oda kell rájuk figyelni.

Őrzünk néhány kellemetlenebb emléket a Kaposvár elleni hazai meccsekről, volt, amikor kikaptunk, volt, hogy utolsó másodpercben nyertünk, sosem adták meg könnyen magukat a Gáz utcában. Most sem számíthatunk erre, pláne, hogy megerősödött önbizalommal érkezhetnek, hiszen miután két éremesélyesnek tartott csapatot már megizzasztottak, aligha félnek a harmadiktól. Szolnokon még az utolsó percben is győzelmi esélyük volt, végül minimálisan kikaptak, a Paksot viszont nagyon könnyen intézték el Kaposváron. És most jön az Albacomp elleni meccsük, veszítenivalójuk nincs…

Az igazság kedvéért azért tegyük hozzá: a kellemetlenebb meglepetésekből is kijutott nekik, rögtön az első fordulóban hazai pályán kaptak nagy verést az újonc Jászberénytől, de szintén otthon maradtak alul az addig nyeretlen Péccsel szemben is. És Nyíregyházára sem biztos, hogy tízpontos vereségért utaztak. Vagyis akár azt is kijelenthetjük, eddig csupán a Körmend elleni, idegenbeli meccsükön érvényesült a papírforma, amikor simán kikaptak. Figyelembe véve, hogy az Alba egyértelmű esélyes ellenük, az eddigiek alapján jó lesz vigyázni. Lássuk, hogy a valóságban mi támasztja ezt még alá.

Mindenekelőtt két játékos. Az irányító Josh Wilson remek képességeiről már tavaly is meggyőződhettünk, a magyar ALL Star-gálán is szerephez jutó amerikai továbbra is talán a legfontosabb embere a csapatnak. A harmadik legtöbb gólpasszt adja a mezőnyben, de ponterősségére sem lehet panasz, átlaga 17.3. És van is kit megpasszolnia, mert az új légiós Nick Raivio 22.7-es átlaggal a pontlistán dobogón van, ráadásul a lepattanókat is ragyogóan szedi (9.4). Ők ketten alkotják az agytrösztöt, de jól szállt be a szezon közben igazolt center, a harmadik amerikai, Michael Fey is, legalábbis erre enged következtetni 15 pontos és 8 lepattanós átlaga. Egyértelműnek tűnik, hogy mind mezőnyben, mind a palánk alatt lesz dolga bőven az Alba-elhárításnak, a Dzunics-iskolában megtanultakat csak jelesre felmondva lehet sikerélményben része a csapatnak.

A felsoroltakon kívül Kutasi, Kiss K., Szőke és Lekli alkotja a kaposvári rutinosabb magot, mélységében azért ez a keret elvileg gyengébb a fehérvárinál, de hát a meccseket nem elméletben kell lejátszani. Az biztos, hogy eddig, ha nem is mindig sziporkázva, de megbízhatóan védekezve és az alapjátékot egyre gördülékenyebben előadva aratta győzelmeit az Albacomp, jó lenne, ha ebbe a sorba szépen illeszkedne a Kaposvár elleni hazai is. Annál is inkább, mert ha így lesz, megőrzi jó pozícióját a csapat, miközben a riválisok elkezdik egymás elleni kemény rangadóikat.
Szinte lehetetlen megjósolni, milyen koreográfia mentén haladnak majd a szombati események a Vodafone Sportcentrumban, de, hogy érdemes lesz kijönni a meccsre, az biztos, és szükség is lesz a szurkolók idén megszokott biztatására, várunk mindenkit!

A mérkőzésre elővételben a jegyek megvásárolhatók a Vodafone Sportcentrumban 8-22 óra között.