Charleston: Szávay negyeddöntős

Szávay Ágnes legyőzte az orosz Dinara Szafinát az 1,34 millió dollár összdíjazású charlestoni női tenisztornán, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

A viadal honlapja szerint a magyar játékos a 37 perc alatt megnyert első szettben kétszer is elvette gyengén adogató ellenfelének szerváját, míg az orosznak ugyanez három lehetőségből sem sikerült.

A második játszmában Szávay rögtön brékelt, majd 5:2-nél a mérkőzésért adogatott, ám riválisa innen visszakapaszkodott, és kiegyenlített (5:5). A kiskunhalasi tini ekkor ismét elvette Szafina szerváját, sajátját pedig simán hozta, így végül 1:44 órás csatában nyert. Következő ellenfele a francia Alize Cornet vagy a román Sorana Cirstea lesz.

Szávay és Szafina párosban magyar idő szerint várhatóan 20 óra körül lép pályára Czink Melinda és a dél-afrikai Chanelle Scheepers ellen, ugyancsak a legjobb nyolc közé jutásért.