Conrad Stoltz második ITU tereptriatlon világbajnoki címe

image A második ITU tereptriatlon világbajnokságon első ízben valósult meg a sportolók álma: XTERRA pályán és versenyen a hivatalos triatlon címekért lehetett megküzdeni. A férfi profi versenyt a dél-afrikai Conrad Stoltz nyerte, ezzel 2-szeres ITU és 4-szeres XTERRA világbajnokként már legendaként tartják számon.

A tavalyi spanyol VB-n hatalmas meglepetésre győzött, hiszen a spanyol verseny nem az ő pályája volt. Itt az alabamai terepen már több alkalommal aratott diadalt világkupa futamon.

A profik között itt is az angol Richard Stannard volt a leggyorsabb úszó, de a kerékpáros pályán hamar visszaesett. Stoltz gőzmozdonyként tőrt az élre, egyedül az amerikai Craig Evans tartotta vele a lépést – egy darabig. A többi versenyző pedig folyamatosan került egyre nagyobb hátrányba.

Stoltznak persze iparkodnia kellett, hiszen 37 évesen nem számít fürge futónak, de a végül 3 perces előnnyel nem volt nagyon veszélyben a világbajnoki címe. Az amerikai válogatott becsületét Josiah Middaugh védte meg, aki káprázatos terepfutással a 7. helyről majdnem a dobogóra futott fel.

A sportág hazai országos bajnokságára a X2S TEAM rendezésében kerül sor június 16.-án Balatonfüreden.