Csehországban versenyeztek pályabringásaink

Augusztus 29. és 31. között a Csehországi Prostějovban vettek részt az FTC kerékpáros csapat utánpótlás korosztályos versenyzői a GP TUFO-VC Olomouckého kraje (UCI CL2 kategória) és a GP Prostějov-Memoriál Otmara Malečka (UCI CL1 kategória) nemzetközi versenyeken. Név szerint: Csőgör Brigitta és Kiss Viktória WU19-ben, Rocskay Richárd U17-ben, kölcsönkapva a Superior Racing Teamtől pedig Lambert Luca WU17-ben. Hazai színeket képviselte még a felnőttek között Solymosi Márton a Karcag Cycling Teamtől és Drijver Bertold. A két Elite korosztályú versenyző túl már számtalan pályaversenyen remek példával szolgált a fiataloknak, mind elméleti oktatásban, mind gyakorlati megvalósításban, mivel az utánpótlás korúaknak ez volt ez első nemzetközi bemutatkozásuk.

Egy héttel korábban zajlott CL1-es Prague Summer Track pályakerékpár verseny. Keirinben Lovassy Patrik Rómeó 4. helyen, sprintben pedig 7. helyen ért célba. Drijver Bertold Omniumon 8. Solymosi Márton 18. lett, pontversenyben pedig Berti szintén 8., Márton pedig 26. pozícióban zárta versenyét. Scratchben Solymosi 26., Drijver 31., eliminációban Bertold 14., Solymosi 26. lett. Minden számban hasznos VB kvóta pontokat gyűjtöttek a felnőtt férfiak.

Augusztus 29-én a GP Tufo versenyen Scratch és Eliminációs versenyszámok vártak a fiatalokra, míg a felnőttek még az esti Madison versenyen is részt vettek. A program a felnőtt férfiak scratch kvalifikációs futamaival kezdődött, sajnos a döntőbe jutás nem sikerült nekik. Őket követte a lányok WElite és WU19-es eliminációs futama, ahova sikerült felnevezni Lucát, mivel  WU17-es korosztálynak nem hirdettek meg futamokat ezen a napon. Brigitta sajnos a verseny elején kiesett a 24. helyen, Viktória egész ügyesen mozgott és végül a 15. helyen esett ki, ez pedig korosztályában a 4. helyezéshez volt elég.

Luca bemutatkozó futamában megmutatta, hogy az eliminációban nem feltétlen az erőnlét dönt, hanem inkább az ügyesség, így sikerült megszereznie az abszolút 12. helyet, ami a WU19-es lányok közt a 2. helyet eredményezte! Richárd szintén felnevezve indult az U19-es fiúkkal az eliminációs futamban, ami mindenképpen mélyvíz volt számára, mégis sikerült egy-két versenyzőt kiejtenie és a 20. helyen célba érnie. A soron következő futam a lányok scratch futama volt, itt Viktória 18., Brigitta 19., Luca 20. helyen ért célba, ami sajnos nem volt elég a dobogóhoz a korosztályukban, ahol ezek az eredmények az 4., 5., 6. helyezést jelentette.

Ezután a felnőtt fiúk két elimináció kvalifikációs futamával folytatódott a program, ahol sikerült Bertoldnak és Mártonnak is továbbjutni! A döntő futamban Márton a 14., Bertold pedig a 7. helyet szerezte meg. Majd következett az U19-es fiúk scratch futama, ahol Richárd a 21. helyet érte el. A napot a felnőtt férfiak zárták a Madison versenyszámmal, itt Bertold és az izraeli Vladyslav Loginov párosa az előkelő 5. helyen zárta a futamot! Márton és a szintén izraeli Nevo Shuval a 15.helyen fejezte be a versenyt.

Másnap augusztus 30-án kezdődött a Memoriál Otmara Malečka két napos versenye, ahol több versenyszámból álló Omnium verseny várt az utánpótlás korosztályokra, a felnőtt férfiakra pedig scratch, pontverseny és madison. A fiatalok három-három versenyszámát követően WU17-es lányoknál Lambert Luca 2., U17-ben Rocskay Richárd 16., WU19-ben Csőgör Brigitta 2., Kiss Viktória 5. helyen végzett!

Az esti látványos villanyfényes Madison versenyben Drijver Bertold és párja felülmúlva a csütörtöki eredményt a 4. helyen végzett! Solymosi Márton és párja a 12. helyen zárta a napot.

Szombaton a lányokat kivéve mindenkire Omnium verseny várt! A lányok külön-külön értékelt scratchben, eliminációban és pontversenyben indultak. A nap végére WU17-ben Luca ismét a 2. helyen zárt, U17-ben Richárd a 10. helyen, Elite korosztályban Bertold a 20. Solymosi Márton pedig a 21. helyen végzett.  WU19-es scratchben Csőgör Brigitta 3. helyen, Kiss Viktória 4. helyen, eliminációban Viktória 2., Brigitta 4., végül a pontversenyben Brigitta 2., Viktória pedig 3. helyen végzett!

Remek nemzetközi versenyeken vannak túl a fiatalok, akik napról-napra, versenyszámról-versenyszámra igyekeztek felvenni a ritmust és helytállni a mezőnyben!