Eb: Hét egység már fináléban

Az 1000 méteres számokkal vette kezdetét a csütörtöktõl vasárnapig tartó milánói Európa-bajnokság, amely az utolsó lehetõség az olimpiai kvótaszerzésre, így különösen kiélezett küzdelmek várhatók.

A csütörtök délelõtti egy kilométeres futamokból K-1-ben Benedek Dalma, C-2-ben a Sáfrán testvérek, nõi K-4 500 méteren pedig a Paksy Tímea, Kozák Danuta, Fazekas Krisztina, Benedek Dalma alkotta egység került azonnal döntõbe, további négy számban nem került sor elõcsatározásra, így összesen már hét magyar egység finalista.
A világbajnok Benedek Dalma nyitotta meg a sort, aki nemcsak saját futamát nyerte meg, hanem összesítésben is a legjobb idõt érte el, és azonnal a döntõbe jutott.

Kenuban az Európa- és világbajnok Vajda Attila futamában második lett, ezért a 2007-ben veretlen bajnokra még vár egy középfutam. Mint ahogy K-1-ben Kucsera Gáborra is, aki allergiásan is magabiztosan versenyezve a harmadik futam gyõzteseként ért célba, de ebben a számban nem lehetett egyenes ágon fináléba kerülni.

A párosoknál csak a férfi kajakosok és a kenusok szálltak hajóba, C-2-ben a Sáfrán testvérek – Mihály és Mátyás – erõs mezõnyben nyertek, ezzel rögtön döntõsök is lettek. K-2-ben Tóth Dávid és Paumann Dániel a 4. helyen végzett, ez a középfutamot hozta számukra, ahol Angyal Zoltán szövetségi kapitány szerint nagyon nehéz dolguk lesz.

A nõi négyesek 500 méteres versenyét is délelõtt rendezték, Paksy Tímea, Benedek Dalma, Fazekas Krisztina, továbbá a Kovács Katalin helyett beszálló Kozák Danuta magabiztosan kajakozott, és jutott be a döntõbe. A kvartett ugyan elkerülte a németeket, de összesítésben így is õk teljesítették leggyorsabban a távot.

Négy számban a kevés nevezõ miatt csak végsõ összecsapásra kerül sor, így 1000 méteren nõi K-2-ben Medveczky Erika és Faldum Bereniké, nõi K-4-ben Paksy Tímea, Fazekas Krisztina, Benedek Dalma és Keresztesi Alexandra, C-4-ben Joób Márton, Balázs Péter, Sarudi Pál és Horváth Gábor, továbbá K-4 500 méteren Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor, Benkõ Zoltán és Kadler Viktor csak a hétvégi döntõkben száll harcba az érmekért.